ECA FORTIUS KOMBİ ARIZASI

alimurat82

Üye
merhabalar;

ECA Fortius marka kombi kullanmaktayım.dün akşama kadar bir problemi yoktu.sabah kalktım kalorifer petekleri soğuktu.kombiye baktım 40 dereceye ayarlı ve ekranda arıza kodu göstermiyordu.
sıcak su kısmında bir problem yok.suyu ısıtıyor fakat kalorifer derecesini sona getirsemde kombi devreye girmiyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim.kış günü kombisiz kaldık.

kombiye bağlı oda termostatı varsa çok nağdirde olsa termostattan olabilir.termostat yoksa elektronik karttan olabilir.

Cihazınız Fortius kırmızı dijitalmi, yoksa Fortius plus mavi lcd dijitalmi ?

PB3 servis butonuna 5 saniye basılı tuttuğunuzda kombiniz fabrika ayarlarına geri döner. ...... Ve L1 L2 L3 L4 ledleri 3 kez yanıp sönerek bu işlemin gerçekleştiğini bildirir.

E 1 Alev yok arızası
E 2 Yanlış alev sinyali
E3 Aşrş sıcaklık kilitlenmesi

p 1 Düşük su basıncı uyarısı
a 1 Düşük voltaj uyarısı

PB3 servis butonuna 5 saniye basılı tuttuğunuzda kombiniz fabrika ayarlarına geri döner. ...... Ve L1 L2 L3 L4 ledleri 3 kez yanıp sönerek bu işlemin gerçekleştiğini bildirir.

E 1 Alev yok arızası
E 2 Yanlış alev sinyali
E3 Aşrş sıcaklık kilitlenmesi

p 1 Düşük su basıncı uyarısı
a 1 Düşük voltaj uyarısı

çok teşekkür ederim abicim.
sorunu çözdüm.saat ayarı resetlenmiş.bu yüzden çalışmıyormuş kafayı yedim.10 tane servisi aradım hiçbiri saat ayarını yap deyivermedi.tabii onlarda müneccim değil nerden bilsin.

bu sorunu yaşayanlara yararlı olur inşallah.sol taraftaki saat ayarının yapılması gerekli.yoksa kombi kalorifer kısmı devre dışı kalıyor.tamamen tesadüf hallettim bende.çoluk çocuk oynadı sanırım .saat ayarını yapan küçücük reset düğmesine basılmış.saat sıfırlanmış.kalorifer devre dışı kalmış.

saygılar.

çok teşekkür ederim abicim.
sorunu çözdüm.saat ayarı resetlenmiş.bu yüzden çalışmıyormuş kafayı yedim.10 tane servisi aradım hiçbiri saat ayarını yap deyivermedi.tabii onlarda müneccim değil nerden bilsin.

bu sorunu yaşayanlara yararlı olur inşallah.sol taraftaki saat ayarının yapılması gerekli.yoksa kombi kalorifer kısmı devre dışı kalıyor.tamamen tesadüf hallettim bende.çoluk çocuk oynadı sanırım .saat ayarını yapan küçücük reset düğmesine basılmış.saat sıfırlanmış.kalorifer devre dışı kalmış.

saygılar.

merhaba arkadaşlar bu konuya katıldığınız için soruyorum aynı şekilde bir problem benim kombidede var akşam sorunsuz çalışıyordu sabah kalktığımda ekranda nebir arıza kodu nede bir anormallik vardı yaz konumunda duran konbi suyu sadece kullanıyorduk bir suyu açtıkki kombi devreye girmiyor konu ile ilgili öneriniz varsa bekliyorum saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,242
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri