doğrultucu problemi

Dayanmıyor demekten kastınız,köprü diyotun sık sık yanması ise,bobinin şok bobin özelliğinden kaynaklanıyor olabilir.Bobinlerin enerjisi kesildiğinde,ters yönde ,yüksek bir gerilim indükler.Bunun için güçlü bir ters paralel diyot bağlamalısınız.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayın çelik cpu fren sistemi sizin gönderdiğiniz 1679 numaralı rar dosyasındaki resim gibi 4.5KVA lık motora takılıyor.

paralel dediğiniz doğrultucuya paralel değilmi? dc çıkışına paralel bir diyot

Moderatör tarafında düzenlendi:
şimdi çizim yapamıyorum.doğrultucunun çıkışına takacaksınız.ters paralel bağlayacaksınız.yani diyoton çizgi olan ucu,köprünün + çıkışına,diyotun çizgi olmayan ucu da,köprünün - çıkışına bağlanacak.Bir de diyota seri bir direç olsa iyi olur.fakat size diyotun ve direncin değeri hakkında bir şey söyleyemiyorum.

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

şimdi çizim yapamıyorum.doğrultucunun çıkışına takacaksınız.ters paralel bağlayacaksınız.yani diyoton çizgi olan ucu,köprünün + çıkışına,diyotun çizgi olmayan ucu da,köprünün - çıkışına bağlanacak.Bir de diyota seri bir direç olsa iyi olur.fakat size diyotun ve direncin değeri hakkında bir şey söyleyemiyorum.

Sayın m-usta-fa;135569 diyod 1000V 6A dirence gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri