Devre kesici röle hakkında yardım

Aracıma start stop modülü bağladım start stop düğmesine bastıkdan 1 saniye gecikmeyle calısıyor fakat araç çalıştıkdan sonra 2 saniye kadar marş basmaya devam ediyor marşa giden kabloya bir röle bağlasam devre kapama rölesi yada zaman rölesi araç çalıştıkdan sonra marşı kesermi aracın fazla marş yapmamasını istiyorum yardımcı olabilirmisiniz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Aracın markası modeli nedir?
Kullandığınız ekipmanlar nelerdir resimlerini varsa bağlantı şemalarını atarsanız elbetteki yardımcı olabilecek bir sürü insan var bu platformda.

Wolksvagen Bora 2002 Şeması Aşağıda Sıkıntım araç çalıştıkdan sonra 2 saniye daha fazladan marş yapıyor marş devresini araç çalıştıkdan sonra kesmem lazım
Screenshot_2019-05-05-21-56-12-015_com.whatsapp.png

extra bir zaman rölesi ve röle ekleyerek yapabilirsiniz şöyle yapın marş sinyalinde zaman rölesinide çalıştır marş sinyalini ekleyeceğin rölenin normalde kapalısından geçir zaman rölesi bu röleyi açtığı zaman marş sinyalide kesilmiş olur tabiki röle kontak amperini uygun seçmen gerekiyor

Bağlantı şemasında “oil pump” diye bir ibare var orada ki kabloya bir şey bağladınız mı?
evet bağladım o kablonun marş kesme olduğunu zannediyordum fakat o kablonun amacı aracın çalışır durumda olduğunu anlamak ve tekrar start stop butonuna basınca motoru kapatmak için o kabloyu söktüğümde aracı stop etmeye çalıştığımda tekrar marş yapıyor.
Aynen yağ lambası sönünce marşı kesecek modül.
2. defa marş yapmaması için o kablo arabayı stop etmek için
extra bir zaman rölesi ve röle ekleyerek yapabilirsiniz şöyle yapın marş sinyalinde zaman rölesinide çalıştır marş sinyalini ekleyeceğin rölenin normalde kapalısından geçir zaman rölesi bu röleyi açtığı zaman marş sinyalide kesilmiş olur tabiki röle kontak amperini uygun seçmen gerekiyor
marş motoru 60-100 ampere kadar çeker bu amperde röle bulmak neredeyse imkansız gibi düşük amperli röle kullansam işe yararmı yoksa röle hemen bozulurmu

evet bağladım o kablonun marş kesme olduğunu zannediyordum fakat o kablonun amacı aracın çalışır durumda olduğunu anlamak ve tekrar start stop butonuna basınca motoru kapatmak için o kabloyu söktüğümde aracı stop etmeye çalıştığımda tekrar marş yapıyor.

2. defa marş yapmaması için o kablo arabayı stop etmek için

marş motoru 60-100 ampere kadar çeker bu amperde röle bulmak neredeyse imkansız gibi düşük amperli röle kullansam işe yararmı yoksa röle hemen bozulurmu

sistemde marş rölesi mevcut olması lazım onu kumanda edebilirsin tek zaman rölesi kullanarak yalnız piyasada 12 volt zaman rölesi pek bulunmuyor entes markada 24 volt var ama 12 varmı bilmiyorum bırakmada gecikmeli kullanman gerekiyor

sistemde marş rölesi mevcut olması lazım onu kumanda edebilirsin tek zaman rölesi kullanarak yalnız piyasada 12 volt zaman rölesi pek bulunmuyor entes markada 24 volt var ama 12 varmı bilmiyorum bırakmada gecikmeli kullanman gerekiyor
sistemde derken start stop modülünün içindemi mevcut içine baktım epron dan ayarlanmıs heralde onu kumanda etmek imkansız malesef 12 volt marka röle varda amperi çok düşük marş motoru ilk marşta yüksek amper çekecek düşük amper rölede çalışırmı

sistemde derken start stop modülünün içindemi mevcut içine baktım epron dan ayarlanmıs heralde onu kumanda etmek imkansız malesef 12 volt marka röle varda amperi çok düşük marş motoru ilk marşta yüksek amper çekecek düşük amper rölede çalışırmı

demek istediğim marş rölesine giden kumanda ucunu zaman rölesi üzerinden kontrol edebilirsin her araçta illaki marş rölesi vardır

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri