Devir yönü değiştirme sorunu ?

Yaw insanların kafası yemesımı için uğrasşıyorsunuz altı üstü motor ileri ve geri dönecek , bağlantı şemanı yolla lutfen herkesde ona gore yardımcı olur ...lutfen bu tür sorularınızda şemalı sorun..lutfen..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım senin kesinlikle kontak hatan var çünkü böyle arızlar genellikle mühürleme hatalarıdr

Buradaki tüm arkadaşların çözüm bulma çabalarına rağmen yardım isteyen üyenin cevap vermemesi gibi, diğer benzer konularda yardım etmek isteyen tüm üye arkadaşların zaman ve emek harcamalarına karşılık bırakın karşı taraftan gelecek olan teşekkürü, problem çözüldü mü, sebep neydi ve çözüm nasıl oldu hiç geri dönüş olup bunlar paylaşılmıyor. yazık!

açık kapalı kontakları kullanımında bir yanlışlık var
devreyı ince ince kontrol et ve şema takibini çok ıyı yap yanlısı cok koşay bulacaksın
kolay gelsın

similasyonda çalışan devre uygulamada kontaktörün veya rölelerin mekanik çalışma durumundan dolayı uygulamalarda farlılıklar olabilir.

ileri butonuna bastığında ileri kontaktör ceker
kontaktör çektiğinde ileri butonuna paralel olan ileri kontaktörünün normalde açık kontağı çeker
ileri butonunu bıraktığında kontaktör kendi kontağı üzerinden çekili kalır taki stop butonuna veya geri kontaktörü çekene kadar.

çalışması bu şekilde olacak

--geri(nk)--stp(nk)----ileri(na)------kntktr
+kntktr(na) +

ileri butonuna bastığında ileri kontaktör ceker
kontaktör çektiğinde ileri butonuna paralel olan ileri kontaktörünün normalde açık kontağı çeker
ileri butonunu bıraktığında kontaktör kendi kontağı üzerinden çekili kalır taki stop butonuna veya geri kontaktörü çekene kadar.

çalışması bu şekilde olacak

--geri(nk)--stp(nk)----ileri(na)------kntktr
+kntktr(na) +

kntkr(na) ilerinin altında olacak

bence kontaktörün bobinini,diğer kontaktörün normalde kapalı kontağından geçireceğinize,yanlışlıkla kendi kapalı bobininden geçirmişsinizdir.

ustanın dediğine katılıyorum kendi kapalı kontağından geçirmiş olmalısın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,366
Kullanıcılar
450,237
Son üye
tekogulyunus

Yeni konular

Geri