Demant

yatusa

Üye
Katılım
15 Ağu 2008
Mesajlar
13
Puanları
1
Yaş
38
Arkadaşlar , demant nedir ? Nasıl kontrol altında tutulur ? Hesabı nasıldır ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

fabia

Üye
Katılım
22 Eyl 2006
Mesajlar
295
Puanları
1
Yaş
38
demant:sistemden çekilen maksimum aktif-endüktif-kapasitif enerjinin kaydedildiği güçtür.bazı sayaçlarda 1.6.0 hanesine kaydediler.mesela köhlerde saat ve tarih kaydıda vardır.elster marka sayaçlarda ise tüm güçlerin demantını bulabilirsin.aktif endüktif ve kapasitifi ayrı ayrı kaydeder.kontrol altına almak istemeni anlıyamadım neden böyle bir ihtiyaç oluştu.müdahale etme şansın yok.aynı anda çekilen gücü azaltmak istiyorsan buna imkanın var.işletmelerdeki tüm tüketicileri aynı anda çalıştırmazsın olur biter.
demant metreyi daha çok tedaşçılar kontrol amaçlı olarak kullanırlar.sözleşme gücü ile işletme gücü birbirini tutuyormu diye.
kurulu gücün %20 sinden fazla değer okurlarsa tutanak bırakıp güç artırımı yapmalarını söylerler işletmeye.
 

Forum istatistikleri

Konular
122,197
Mesajlar
861,862
Kullanıcılar
438,692
Son üye
ünaltorlakli67

Yeni konular

Üst