delta usb haberleşme sorunu

Orhan5559

Üye
selam arkadaşlarr elimde dvp 14ss deltta plc var ve ben bununla laptopumla haberleşmek istiyorum ama birtürlü başaramadımm laptopumda seri ve paralel portlardan hiçbiri yok ve haliyle usbden almak zorundayım bende bunun içn usb to seri port aldımm ve driverinide kurdum bilgisayara ama gene hala plc taktığım haberleşemiyor acaba sorun nerden aygıt yöneticisinde hala usb device hatası varr plc taktığüımda çıkıyor aygıt bulundu diyor ama haberleşemiyorumm yardımcı olabilecekler varsa şimdiden teşekürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bılgısayarım sag tıkla ozellıklerden aygıt yonetıcısıne gır baglantı noktalarından com port unun ayarlarını yapman gerekır wpl soft tanda orada ayarladıgın comport numarası secerek online olabılırsın

selam arkadaşlarr elimde dvp 14ss deltta plc var ve ben bununla laptopumla haberleşmek istiyorum ama birtürlü başaramadımm laptopumda seri ve paralel portlardan hiçbiri yok ve haliyle usbden almak zorundayım bende bunun içn usb to seri port aldımm ve driverinide kurdum bilgisayara ama gene hala plc taktığım haberleşemiyor acaba sorun nerden aygıt yöneticisinde hala usb device hatası varr plc taktığüımda çıkıyor aygıt bulundu diyor ama haberleşemiyorumm yardımcı olabilecekler varsa şimdiden teşekürler

Sn. arkadaşım Deltanın kendi usb to rs 485 modül vr flash bellek büyüklüğünde ben onu kullanıyorum çok güzel tavsiyem onu kullanman. Usb-seri port çevirici bazen problem olabiliyor. Kolay gelsin.

Ben PCMIA RS232 ceviricileri tavsiye ederim tam bir donanım oluyorlar.

Sn Santor eğer com portun doğru ise deltanın haberleşme protokolü Modbus ASCİİ 9600 7 E 1 standart protokölüdür.Ayarlarını bu şekilde yaparsan haberleşme kablonda doğruysa plc ye online olabilirisin.

WPLSoft210-1 programını indir kur.
bir üst versiyonda bende yapamamıştım. sonra onu kaldırdım. bunu kurdum sorun halloldu

arakadaşlar delta usb-485 converter fiyatını bilen var mı.yada 2. el satan birisi var mı?

sayın santor aygıt yöneticisinden kurdugun driverı kaldır.tekrar kur.kurduktan sonra çeviriciyi bağla ondan sonra otomatik cihaz bulundugunda driver yüklenir.sorun olacagını düşünmüyorum.dijitus usb 232 çevirici kullanıyorum çok memnunum hiç sorunum olmadı.25tl 35tl arası.tavsiye ederim.

aynı sorun benim başımada geldi eğer yapamadıysanız yardımcı olurum

52,2 usd + kdv delta usb-rs 485 çevirici fiyatıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri