Delta PLC İçin Modbus Program Yazmak.

Peki emrah hocam 0x0514 adreslerine data gönderdiğimde neden PLC de Y0..Y7 bobinleri setleniyor ? Yani LED ışıkları yanıyor ve bobinlere 24V geliyor ?
Öyle ise dökümanda belirtilen adresler yanlış veya dökümandaki PLC ile sendeki, aynı tip değil.

Donanımın başında olmadan şimdilik aklıma bir öneri gelmiyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sn.aicefire mutlaka gözden kaçırdığınız bişeyler vardır. özellikle çevrim yaparken hata yapıyor olabilirsiniz. (ASCII, Hex, Des,..)

ya da plc içinde yazdığınız bir program da sonuçları hatalı gözlemlemenize neden olabilir.

Denemelere devam

Değerli hocalarım teşekkür ediyorum, denemelere devam ediyim ben. Birde bu dmkümanı gönderen teknik servis ile görüşiyim.

sn aicefire güzel bir konu açtınız,teşekkürler.Proğramınızı en son çalışır halde yayaınlarsanız çok sevinirim.Kolay gele

Tabiki ne demek, zaten forum sayesinde birşeyler yaptık devamı hep beraber getiririz.
Bu arada emrah hocam dediğiniz gibi adresler verilen örnekte hatalı. Biraz uğraştıktan sonra doğru adresleri buldum. Çok teşekkür ederim.

Merhabalar,

Arkadaşlar hepinizin emeğine sağlık.
Delta programcılar için (Şu anda VB6 ve C++ için) dll dosyaları ve hazır kütüphaneler oluşturdu.
Artık CRC hesabı v.b şeylerle uğraşmanıza gerek yok.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/dvp_-communication-protocol-doc.76054/

ile hazır dll kütüphanesini kullanarak Delta PLC'ler ile Modbus Seri ve TCP/IP haberleşmeleri sağlayabilirsiniz.
Gerekli döküman ve example'lar program içinde var.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• DVP_ communication Protocol.doc
    283.5 KB · Görüntüleme: 27
ÖZELLİKLE VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLER ÇOK GÜZEL TEŞEKKÜRLER.
VERDİĞİNİZ PROGRAMLAR ÇALIŞIYOR.
BENİMDE PROJEM D0-D50 ARASINDAKİ BİLGİLERİ PLC DEKİ M0 HER AKTİF ODUĞUNDA TABLO OLUŞTURMAK
ÖRNEĞİN.

M0 ON --->TABLO 1--TARİH=05\12\2008---SAAT=14:34:02--- (D0 DEGERİ)--(D1 DEĞERİ)(D2 DEĞERİ)
M0 ON --->TABLO 2--TARİH=05\12\2008---SAAT=14:34:15--- (D0 DEGERİ)--(D1 DEĞERİ)(D2 DEĞERİ)

TEKNİK BİLGİM ÇOK ZAYIF OLDUĞUNDAN CEBELLEŞİP DURUYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
İYİ ÇALIŞMALAR.

Yani şöyle mi yapmak istiyorsunuz;

M0 her geldiğinde tarih ve saat bilgileri sırayla D0~D50 içerisinde olacak?

Tablo-1 : D0~D5
Tablo-2 : D6~D11
v.s

gibi mi, yoksa farklımı ?
Ayrıca kullandığınız veya kullanmayı düşündüğünüz hangi DVP modelidir ?

leptop ile delta cpu bağlantısını yapamıyorum

arkadaşlar selamlar şimdi c# da yazdığım birkaç kod var seri portumu açıyorum string değerleri gönderiyorum ve okuyorum ancak delta plc ye bağlandığımda ne okuyabiliyorum nede yazabiliyorum bu stringleri hyper terminalde yazdığımda hedefe ulaşıyorum
C#da çok acemiyim acaba diyorum stringle göndermememmi gerekiyor yada seri port ayarlarım mı doğru değil 9600 7 even 1 diğer ayarlarda studio nun default değerleri yardımınızı bekliyorum... şimdiden teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri