Delta PLC 14SS2 Modbus Master

herkese merhaba, delta dop serisi hmi ss2 plc ve vfd tipi sürücüyü modbus üzerinden haberleştirmek istiyorum. Fakat hmi ekranın tek bir seri portu var o yüzden sürücü ve plc ye aynı çıkıştan bağlantı yaptım. enerji verdiğim zaman haberleşme hatası alıyorum. muhtemel tahminim hmi ekran ve plc de master cihaz olarak göründüğü için haberleşme yapamıyorum. yoksa modbus komutunu kaldırıp sürücüyü elle kontrol edip deneme yaptığım zaman sorun olmuyor. plc ve ekran haberleşiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Bağlantıları ve ayarları nasıl yaptınız? Haberleşme hatasında ne diyor? Yani nereyle haberleşemiyor. PLC ile mi? yoksa sürücü ile mi? Bunları bilmeden yönlendirme yapmak mümkün değil.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bağlantıları ve ayarları nasıl yaptınız? Haberleşme hatasında ne diyor? Yani nereyle haberleşemiyor. PLC ile mi? yoksa sürücü ile mi? Bunları bilmeden yönlendirme yapmak mümkün değil.
Cevapladığınız için teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Master cihaz olarak hmi ekranı belirledim. Hmi ve plc arasında bağlantıyı rs232 kablosu ile sağladım. Plc ile sürücü arasında rs485 kablosu üzerinden modbus ile iletişim sağladım. Bu şekilde frekans göndermeyi sorunsuz yapıyorum. Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri