dc motorsurekli ileri geri

Iyi gunler
Elimde bulunan dc motor 12.v ben bu motoa bir kez start verecegim switche dokununca ters yone gidecek oradaki switce dokunuca geriye dogru gidecek bu surekli boyle drvam edecek surekli ileri geri yol alacak pic le olmayacak role ile nasil yapabilirim acaba detayli anlatirmisiniz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ekran Alıntısı.JPGbu devre de açmaya basınca bi yöne kapamaya basınca ters yöne döner motor. yalnız açma ve kapama kontaklarlarını biraz kafa yorarak uygun kontağı bulabilirsin.

Ben surekli otomatik ileri geri gitmesini istiyorum ben mudahale etmeden sinir anahtari olacak 2 tarafda bir sinir anahtarina dokununca geri gidecek diger sinir anahtarina dokununca ileri gidecek bu boyle sonsuz devam edecek

Bunu yap arabaya monte et gaz yazana açma kapama anahtarını koy, ortadaki anatarın(sınır anahtarı bu) önüne arkasına çubuk bağla ki öne çarpınca anahtar yer motor yön değiştirsin ;) hadi kolay gelsin
86548255-91b2-4d09-95c7-566ed2cd93a9.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri