Dc Motor ileri geri güç devresi baglantisi

Yani rölenin ortak ucuna 24 v veriyorum ileri acik kontaktan motora gidiyorum g acik kontaktanda yine motora gidiyorum diger bosta kalan iki ucuda birbirine kopruluyorum dogrumu anladim ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yani rölenin ortak ucuna 24 v veriyorum ileri acik kontaktan motora gidiyorum g acik kontaktanda yine motora gidiyorum diger bosta kalan iki ucuda birbirine kopruluyorum dogrumu anladim ?

çok teşekkür ederim bu tam aradığım şey. :) gerçekten cok teşekkürler dc motorla fazla işim olmadığı için bilgileride tazelemiyoruz bu yüzden unuttum bi türlü cıkamadım işin içinden ama sayenizde çözdüm tekrardan cok cok tesekkürlerr

Buyrun çizim yükledım. Çizimde G (generatör) görunuyor. DC motor olarak görün.
Abicim ustadim.hic bilgim yok.daha genis izah edermisin.acil lutfen elimde iki tane cift kontakli role ve iki tane mikro switch var.bunu yapmak istiyorum yapamadim.rica ediyorum yardimci olunuz

Arkadasım, isteginize uyacağını düşündüğüm çizim ve iki değişik marka 4 kanallı, Rf kukanda kartı resmi ekledim. Bir çok marka bulunmaktadır.
Kolay gelsin..

Ekli dosyalar

• K.KALEMI TV ASANSORU.pdf
    57.1 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Görüntüsü (62).png
    Ekran Görüntüsü (62).png
    431 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (63).png
    Ekran Görüntüsü (63).png
    393.1 KB · Görüntüleme: 17
Zeybek usta ekledigim şemayi bana daha genis izah ederseniz cok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-08-01-30-24.png
    Screenshot_2018-11-08-01-30-24.png
    51.3 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular