Dc Motor Tavsiyesi İstiyorum

evren can

Üye
Öncelikle iyi geceler.

Ortalama bir insanı rahat taşıycak güçte küçük bir dc motor arıyorum.30V a kadar olabilir. Önemli olan motorun küçük ve güçlü olması lazım küçük bi arabaya koyulduğunda insanı taşıması ve 20 25 km hız yapabilmesi lazım.
Önerileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1.yol 24v dc.(hurda otobüs) silecek motoru redüktörlü tip insanı taşır.fakat istediğin hıza çıkması zor.
2.yol forklift motorları pahalı fakat kesin istediğin değerleri yakalar.
3.yol elektrikli bisikletlerin arka tekerleklerindeki hub motor.(bazı sitelerde satılırken görebilirsin.

Kullanacağım alanı basitçe çizdim resimde görüldüğü gibi çift mil olarak kullanılacak.Bildiğiniz motorlar var sa link atarsanız sevinirim

Otobus,kamyon mars motoru olabılır.Güçlüdür.Ihtıyacınıza göre, Mıdıbus, kamyon tiplerinden secebilirsiniz.

250 vatlık 24 volt elektrikli bisiklet motorlarından kullanabilirsiniz. İstediğiniz hızı da alırsınız. Zincir ve dişli sistemi ile aktarma yapabilirsiniz.

Peki bir insanı tekerlekler vasıtasıyla hareket ettirmek için gereken Nm Nedir bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba

Cok fazla bilinmeyen oldugu icin cevaplamak zor.

Bu insan kac kg ? Tekerlek capi ne ? Aktarma sistemi oranlari nasil ? Araci kullanacaginiz maksimum egim ? Aracin agirligi nedir ? Gibi sorulara yanit verirseniz bu isle ilgili ve bilgili arkadaslarin sorunuza yanit verebileceklerini dusunyorum.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekteki dökümanda ki, Çözme-sarma uygulamalarında motor ve redüktör seçimi için kullandığımız hesaplamalar işinizi fazlasıyla görür..

Ekli dosyalar

• Berta_winder.pdf
    174.8 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri