DC-DC dönüştürücü devresi

Arkadaşlar benim 12v dc yi 72 v dc çeviriciye ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz...
Akım ne kadar?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar benim 12v dc yi 72 v dc çeviriciye ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz...

L = 1mH
C = 470uF 100V
Diyot = mur 20120 yada 10a 100v luk veya uzeri schotky diyot
Yük = (3 adet 560ohm paralel)
Mos : irfz44n (güzel bi soğutucu ile, soğutucu cok onemli bunda)

boost devresinin malzemeleri bunlar. Mos'u tetiklemek için %80-85 civari Ton süreli kare dalga elde etmen gerekiyor. 10khz de felan tetiklesen kafidir. bunun için 555 entegresini tavsiye ederim.

En az 15 amper gibi düşünüyorum verdiğiniz malzeme listesi kaç amp karşılar acaba ...şimdiden teşekkürler..

En az 15 amper gibi düşünüyorum verdiğiniz malzeme listesi kaç amp karşılar acaba ...şimdiden teşekkürler..

O kadar yüksek akım için hesap yapıp malzeme listesi veririm ama bu işe girmek istemiyorum. 15a istiyorsan bobinde dalgalanan akım 100 150a lere çıkacak demektir. Yani böyle bir ürünü yapmaktansa satın al derim.

O kadar yüksek akım için hesap yapıp malzeme listesi veririm ama bu işe girmek istemiyorum. 15a istiyorsan bobinde dalgalanan akım 100 150a lere çıkacak demektir. Yani böyle bir ürünü yapmaktansa satın al derim.
Alayımda İnternet'e yok..satılan yer..veya böyle bir malzeme ..varsa alayım ..yoksa liste yapın ben bi bakayım..olacak bi durumu varsa liste verin ben yapmaya calısayım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri