DC-DC dönüştürücü devresi

A.L.P

Üye
Arkadaşlar güneş enerji sistemlerinde kullanılmak üzere DC-DC dönüştürücü devresi lazım.Bitirme projesinde kullanıcam.PV panelden çıkış ne olursa olsun dönüştürücünün çıkışının 24 V olması lazım.Bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim...şimdiden teşekkürler!!!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Uygulama yapacak mısın yoksa sadece yazılı tez mi olacak? Uygulama yapacaksan mikroişlemci biliyor musun? Ayrıca yaptığın sistemin simülasyonunu yapmalısın sanırım hangi programı kullanacaksın? pdf döküman yok ama bu konularda ne yapacağını net olarak söylersen mesela matlab ta yardımcı olabilirim. Ayrıca kitap olarak literatür yayınları güç elektroniği kitabını öneririm.

uygulama yapıcam ama mikroişlemciler dersi almadım...daha yeni aldım bitirme projesi olarak, henüz daha simülasyonunu hazırlamadım...mikroişlemci kullanmadan da yapılabilir sanırım...sizce nerden ve nasıl başlamalıyım?örnek bir devre bulabilirmiyiz?

Benim de bitirme ödevim bu. Önce dc-dc kıyıcıların çalışma mantığını kavramak lazım. Sonra simülasyonu yapmalı. En son olarak malzeme seçimi yapılıp devre kurulmalı. Ben pic kullanacağım. İki hafta sonra simülasyon kısmı biter diye düşünüyorum. Devre ve program yazılımı epey vakit alacak. Mikro olmadan olacağını sanmıyorum. Giriş gerilimlerini okumak, referansla karşılaştırmak hataya göre kontrol sinyali üretmek, sinyali işleyip tetikleme açısı hesaplayıp göndermek analog olarak işin içinden çıkılacak gibi gözükmüyor. Zaten yüksek tetikleme hızı gerekecek.

Tamam kardeşim saolasın yardımların için..

buck-boost dc-dc dönüştürücüler hakkında bilginiz varmı?yardımlarınız için teşekkürler

Girişteki maksimum voltajı ve çıkıştan kaç amper çekeceğinizi yazarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

arkadaşlar giriş gerilimi 12-24 v dc arasında değişen çıkış gerilimi 48 v sabit dc olan bir devre tasarlamam gerekiyor.rüzgar panellerinde kullanılabilenler gibi.rüzgarın kuvvetine göre giriş 12-24 arası değişiyor ama çıkış sabit.
bitirme ödevim.uygulamasını yapmam gerekiyor.bu konuda yardımı olacak birileri varsa ilgilenirse çok minnettar olurum...

arkadaşlar giriş gerilimi 12-24 v dc arasında değişen çıkış gerilimi 48 v sabit dc olan bir devre tasarlamam gerekiyor.rüzgar panellerinde kullanılabilenler gibi.rüzgarın kuvvetine göre giriş 12-24 arası değişiyor ama çıkış sabit.
bitirme ödevim.uygulamasını yapmam gerekiyor.bu konuda yardımı olacak birileri varsa ilgilenirse çok minnettar olurum...
hangi üniversite

Arkadaşlar benim 12v dc yi 72 v dc çeviriciye ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz...

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri