Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Sayın Öztürk , benim size bir sorum olacak :
bir DC kaynağımız var. Bu kaynaktan enerji alarak AC dalgıç pompayı inverter olmadan motor sürücü ile çalıştırabilir miyiz ? Teşekkürler.
İnverterler AC motorları DC ile çalıştırmazlar ; AC yi önce DC ye sonra tekrar istenen kıvamda ( kulak memesi kıvamında ) AC ye çevirirler :) İnverter olmadan motor sürücü ile kastının ne olduğunu anlamadım ; araba olmadan otomobil demek gibi olmuş......

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
benim 2 sorum olacak

1 Arkadaşin dedigi gibi pompaya konulan yag cinsi ne olmalıdır
2 35 kw dalgıc su pompasını motor hız kontrol kullanarak caliştırabilirmiyim

Selamlar arkadaşlar ben bir derin kuyu temiz su pompası (dalgıç pompa) imalatçısıyım. Firmamın adını burda vermemin yersiz olacağını düşünüyorum. Dalgıçlar hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyii burada bana sorabilirsiniz bende elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

hocam iyi akşamlar bi sorum olacak dalgıç pompada motor yönünü nasıl değiştirebiliriz

trifaz ise kabloların birisini yer değiştirirsen olur

merhaba

elimde 4 kw dalgıc pompayı 70 mt derinlikteki kuyuya indirdim ama su cıkmadı.ilk 30 -40 sn borudan hava geliyor sonra kesiliyor.
dalgıcı kuyudan cıkardım bir varelin içine koydum calıitırdım su basmasında bir sorun yok.tekrar kuyuya indirdiğimde sonuc yine hüsran.dikkatimi ceken olayda dalgıca elektirik verdiğimde jenaratörün cok yüklenmemesi.eskiden ilk anda jenaratör kasardı ama şimdi kasmıyor.başka bir kuyuda 2.2 kw bir dalgıca elektirik verdiğimde 4 kw tan daha fazla kasıyor.ilginc bir durum kısacası .bu konuda ne yapabilirim?

kuyudaki su seviyesini bir kontrol edin. kuyunun su verimi yeterli olmayabilir.

merhaba

elimde 4 kw dalgıc pompayı 70 mt derinlikteki kuyuya indirdim ama su cıkmadı.ilk 30 -40 sn borudan hava geliyor sonra kesiliyor.
dalgıcı kuyudan cıkardım bir varelin içine koydum calıitırdım su basmasında bir sorun yok.tekrar kuyuya indirdiğimde sonuc yine hüsran.dikkatimi ceken olayda dalgıca elektirik verdiğimde jenaratörün cok yüklenmemesi.eskiden ilk anda jenaratör kasardı ama şimdi kasmıyor.başka bir kuyuda 2.2 kw bir dalgıca elektirik verdiğimde 4 kw tan daha fazla kasıyor.ilginc bir durum kısacası .bu konuda ne yapabilirim?

merhabalar, ilk defa dalgıç pompa baglıycam , patronum 1-1,5 kw trifaze 4 adet dalgıç pompa al, bunlara uygun panolarıı hazırla dedi, motor korumassı termiği gibi... 4 tane kuyu var ıkısı temız ıkısı kırlı su, portatif olanlardan alcaz...
bana sadece 1 tane panonun baglantı şemasını yada resmini gönderebilirmisiniz.. tesekkurler

cözdüm arkadaşlar sorunu dalgıcın pervaneleri gitmiş :)

Arkadaşlar merhaba,
bir depodan diğerine su basacaz.kot farkı 70 metre ve yatay mesafesi de 500 metre. Kullanmamız gereken pompa kaç hp ve kablo kesiti ne kadar olmalı? hesaplamasını bilen var mı acaba?

pompanın gücünü heab etmek için basacağın su miktarı ( debi ) ve 500 metre yatay mesafede kullanılan boru çapını bilmek gerekir

Forum istatistikleri

Konular
128,616
Kullanıcılar
450,619
Son üye
ceyanas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri