Dalgıç pompa

Emre5151@

Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar!
Su kuyum 30 metre , tarlada 75 lık boru ile 300 metre mesafeye su basacağım, ama tarla da 150 metre sonra biraz eğim artıyor yani meyilli (teprye doğru çıkıyor) kuyunun hizasından 10 m vardır takriben yükseklik ( dikine düşünersek).
Burda 10 15 tane fiske ile yonca sulamak istiyorum, ama maliyeti az çıkmalı, en hesaplı şekilde dalgıç pompa kaç hp kullanmalıyım, kademe li mi olmalı, kaç paneli ister? Bilgisi veya bu konuda tecrübesi olan varsa
Şimdiden herkese teşekkür ederim. 😊

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu hesapları,pompayı alacağınız firmaya
yaptırırsanız,tesisatı sorunsuz olarak ! ça-
lıştırırsınız.
Dalgıç pompanın suyu çektiği kuyudan bu kadar çılgın uzaklıklara ( 300 metre ) basmak gibi bir misyonu ve vizyonu var mı acaba ( evet herkesin ağzına sakız olup cılkı çıkartıldı misyon ve vizyon kelimelerinin ) ? Sanmıyorum.

Son düzenleme:
Dalgıç pompanın suyu çektiği kuyudan bu kadar çılgın uzaklıklara ( 300 metre ) basmak gibi bir misyonu ve vizyonu var mı acaba ( evet herkesin ağzına sakız olup cılkı çıkartıldı misyon ve vizyon kelimelerinin ) ? Sanmıyorum.
Çok daha uzaklara, çok daha yükseklere su taşırlar.

Asıl konuya dönecek olursak;
Size en sağlıklı pompa hesabını pompayı satanlar verecektir, boru mesafesi, kot farkı, kullanılan boru türü ve çapı, istenilen su miktarı, su kaynağı gibi detayları isteyecekler, bilgileri verirseniz size en uygun dalgıç pompayı önerirler.

Çok daha uzaklara, çok daha yükseklere su taşırlar.

Asıl konuya dönecek olursak;
Size en sağlıklı pompa hesabını pompayı satanlar verecektir, boru mesafesi, kot farkı, kullanılan boru türü ve çapı, istenilen su miktarı, su kaynağı gibi detayları isteyecekler, bilgileri verirseniz size en uygun dalgıç pompayı önerirler.
Dik basması zaten aslı vazifesi . Yatayda uzun mesafelere basabilecegini de kusura bakmayın sizden duyuyorum ilk defa . Aşağıdan gelen suyun kendi cazibesi ile yatayda ilerlemesine basmak saymıyorum onu söyleyim .

Sayısız sistem kurdum, en son kurduğum sistem yatada 850 mt 2" boru ve kot farkı 450 mt, saatte 7 ton üzeri su basıyor.

Sayısız sistem kurdum, en son kurduğum sistem yatada 850 mt 2" boru ve kot farkı 450 mt, saatte 7 ton üzeri su basıyor.

aynı sistem suyun yüzeye çıktığı ilk yerde depolanıp ikinci bi pompayla taşınsa maliyet farkı ne olur? anladığımdan değil merak ettiğim için soruyorum üstadım.

Son düzenleme:
aynı sistem suyun yüzeye çıktığı ilk yerde depolanıp ikinci bi pompayla taşınsa maliyet farkı ne olur? anladığımdan değil merak ettiğim ettiğim için soruyorum üstadım.
Zaten mantıklı olanda o bence .

Birşey değişmez, 2 pompa ve dopalama yeri maliyeti yerine tek pompada kademe veya hp gücünü yüksek tutmak daha hesaplı olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri