Dalgıç Motor Akım Sorunu

welat40

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Durum şu, müşterimiz tarafından belirtildiğine göre 2 beygirlik bir dalgıç motora güneş paneli sistemi kurduk fakat ölçümlerime göre motor 2 beygirden fazla çünkü şebekeye bağladığımda 17.1 amper çekiyor, doğal olarak da güneş panel sistemi verimsiz gibi duruyor. sizce bu akım değeri 2 beygir tek faz motor için normal mi ? gör
üşlerinizi alavilir miyim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba Arkadaşlar,

Durum şu, müşterimiz tarafından belirtildiğine göre 2 beygirlik bir dalgıç motora güneş paneli sistemi kurduk fakat ölçümlerime göre motor 2 beygirden fazla çünkü şebekeye bağladığımda 17.1 amper çekiyor, doğal olarak da güneş panel sistemi verimsiz gibi duruyor. sizce bu akım değeri 2 beygir tek faz motor için normal mi ? gör
üşlerinizi alavilir miyim?

Başka bir problem olmalı 2 beygirlik monofaze motor yaklaşık 1,5 kw civarı bir güce denk gelir.Bunda en kötü cosinüs 0,70 dahi olsa 2,14 kva güç eder.Bunuda akıma çevirirsen 9,72 amper civarı olur. İletken kesiti motor aşırı zorlanma v.b gibi sorunlar olabilir.

İlk kalkış akımı yüksek olacaktır motorun bu nedenle çok motor olan bir tesiste jeneratör gibi cihazlar seçilirken motorun kalkış akımı hesaplanıp seçilmeli diye biliyorum!Bu demeraj akımı dediğimiz motorun normal akımından çok daha yüksek olan akıma dayanacak güçte mi solar sisteminiz?Yoksa 1,5 kw a göre mi sistemi kurdunuz?

Arkadaşlar problem konuyu açtıktan 2 gün sonra çözüme kavuştu, şöyle açıklayayım;

Şebeke bağlantılıyken voltajı ölçtüğümde 177 Volt gibi bir değer çıktı, bundan dolayı yüksek akım çekiyordu motor. Güneş paneli sisteminde ise kablo kesitini arttırdım ve solar sürücünün maximum akım değerini programdan yükseltince sorun çözülmüş oldu. Şu anda sürücü hata vermeden motor çalışıyor ve sıkıntı yok. Yorum yazan tüm arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri