Dağıtım Şirketi İstediğiniz Gücü Veremeyiz Diyor.

Merhabalar,
Şehir içinde bir arazimizde su arama çalışmaları için dağıtım şirketinden 50kW lık güç talebinde bulunduk bize en fazla 5 kW lık güç verebileceklerini ancak 2018 de yatırım kapmasına alınacağını söylediler. Trafodan yaklaşık 800 m uzaklıkta bulunan bu arazimiz için ne gibi bir çözüm bulabiliriz yardımcı olur musunuz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
jenerator kullanabilirsiniz burokrasiyle ugrasmakdan daha kolaydir.

800 m uzaklıktan hattın sizin tarafınızdan yapılacağını söyleyin. yatırım zamanında yatırım yapmak yerine size dağıtım bedeli üzerinden indirim yaparak ödeme yapabilirler. mevzuatta yeri var.

Uzun vadeli dusunuyorsaniz Orta gerilim hattindan ozel trafo ile obonelik yollarini arastirin. Su arastirma diyorsunuz kisa vadeli is ise jenerator firmalarindan jenarator kiralayabilirsiniz.

OG hattından aboneliği düşündük ama mesafe uzun çok masraflı olacak. Jeneratör kullanırsak çevrede evler var sıkıntı olur. Trafonun gücünü yükseltme talebinde bulunup ordan alpek kabloyla mevcut sokak direklerinden hat çeksek olur mu acaba?

OG hattından aboneliği düşündük ama mesafe uzun çok masraflı olacak. Jeneratör kullanırsak çevrede evler var sıkıntı olur. Trafonun gücünü yükseltme talebinde bulunup ordan alpek kabloyla mevcut sokak direklerinden hat çeksek olur mu acaba?

Diyelimki o sekilde hat cektiniz. 800 m uzun mesafe kablo secimini iyi yapin. Hat kayiplari yuzunden her faturada fazla para odersiniz. Sayaci hat basina koyarlarsa size fatura edilir. Hat sonuna koyarlarsa biz vatandaslara fatura edilir.)

Arkadaşım bürokraside tanıdığın olursa olur yoksa 4 seneden bile fazla beklersin.

Benim anlamadığım husus ben oraya ev yapacak olsam bana istediğim enerji verilmeyecek mi? yani ben evimde çamaşır makinası,buzdolabı,tv ... v.b den bazılarını kullanamayacak mıyım?

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri