Creative Ses Sistemi Adaptör Sorunsalı

Kolay gelsin herkese elimd creative m2600 ses sistemi var ama adaptörü yok adaptörü 12 volt 2,9 amper AC gerek elimde 12 volt düşük amper trafo var ses veriyo ama uzun çalışınca güç yetmiyo ses bozuluyo adaptörü araştırdım heryerde bulunmuyo pahalıda baktığımda alternatif eski 12 volt halojen trafo var ama 3 amperlik arıyordum 5 amperlik olanı var sizce 3 amper çekmesi gerekirken adaptörün 5 amper kadar güç vermesi mümkün mü? uzun vadede hoparlörü zarar veriri mi?

teşekkürler

Kolay gelsin herkese elimd creative m2600 ses sistemi var ama adaptörü yok adaptörü 12 volt 2,9 amper AC gerek elimde 12 volt düşük amper trafo var ses veriyo ama uzun çalışınca güç yetmiyo ses bozuluyo adaptörü araştırdım heryerde bulunmuyo pahalıda baktığımda alternatif eski 12 volt halojen trafo var ama 3 amperlik arıyordum 5 amperlik olanı var sizce 3 amper çekmesi gerekirken adaptörün 5 amper kadar güç vermesi mümkün mü? uzun vadede hoparlörü zarar veriri mi?

teşekkürler
3A lik alıcıya gerilimleri aynı olmak şartıyla 5A lik adaptör kullanmak uzun vadede zarar vermez. Atıyorum aynı şartlarda 50Alik adaptör dahi kullanılabilir , iki olumsuzluk karşımıza çıkar, adaptörün a) boyutları büyür. b ) 50A lik adaptörün ilk edinim maliyeti 5A lik adaptöre göre çok çok fazladır. Kolaylıklar.

almak istediğim adaptör halojen trafosu 11.5V yani 500 milivolt

Alacağım halojen trafosu 12 volt 50 watt 5 amper AC
Şimdi oldu, o trafoya doğrultucu ve regüle devresi eklenmelidir. Sizin yerinizde olsam hazır 10 A lik led trafosu alırım .
Dikkat : halojen trafosu 12V AC gerilim üretir. Led trafosu ise 12V regüleli DC üretir." Led trafosu " kelimesi galat olup piyasada kabul görmüştür. Led trafosu diye anılan ürünler DC gerilim veren güç kaynaklarıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri