CNC Tasarımım

tfk

Üye
tun0c.jpg

tecrübeli arkadaşlar yorumlarını esirgemesse sevinirim
yapmak istediğim cnc tasarımım bu

işmili olarak blac&decker 1200W freze
tb6600 step sürücü (yurt dışından gelecek türkiyede bulamadım ebay inş oyun etmez
5 eksen kart buna henüz karar vermedim
3A step motor
20mm alt destekli mil ve araba
gövdede 20mm güçlendirilmiş kontraplak kullanmayı düşünüyorum (mdf den daha sağlam olduğu için)

cnc için aucadden geçiş yaptığım solide yeniyim render knusunu henüz ögrenemedim ekran görüntüsünü aynen koydum kusura bakmayın

şimdiden teşekkür ederim

işmili için freze kullanacaksan, önceden açılmış konularda freze marka ve modeli vermişti arkadaşlar. Yanılmıyorsam prontobasso nickli arkadaşın konusuydu.

şu anki bütçem spidline alacak kadar yok cnc yapım başlığında dik tip 710w lık makitadan bahsediyor evet güzel cihaz ama 1200W lık blac&decker arasında bende düşündüm ama kesim sırasında 710w lık bir makinadan daha iyi verim alırım diye düşünüyorum fiyatları hemen hemen aynı halen kararsızım ama

talaşların yandaki milin üzerine düşmemesi için ana tablanın üstünü geniş tutabilirsin

tun0c.jpg

tecrübeli arkadaşlar yorumlarını esirgemesse sevinirim
yapmak istediğim cnc tasarımım bu

işmili olarak blac&decker 1200W freze
tb6600 step sürücü (yurt dışından gelecek türkiyede bulamadım ebay inş oyun etmez
5 eksen kart buna henüz karar vermedim
3A step motor
20mm alt destekli mil ve araba
gövdede 20mm güçlendirilmiş kontraplak kullanmayı düşünüyorum (mdf den daha sağlam olduğu için)

cnc için aucadden geçiş yaptığım solide yeniyim render knusunu henüz ögrenemedim ekran görüntüsünü aynen koydum kusura bakmayın

şimdiden teşekkür ederim

Merhaba resimden anlasıldıgı uzere solıdı profesyonel bır sekılde kullanbılıyorsunuz.Solıdworks egitim kıtabı var mı ? sızın kullandıgınız veya soyle soylıyım sizin gıbı cızım yapabılmek ıcın ne yapmalıyım ? (alıntı yaparak cevaplarsanız sevınırım )

[MENTION=294811]Okanergur[/MENTION] , alıntının sebebi nedir?
İçeriği bilgi olan sayfaları boş yere işgalden başka ne işe yarar , bana öğretirmisin lütfen ?

Solidworks eğitim videoları en yaygın olan ve ücretsiz olan ve dolayısıyla en çok tanınan kullanılan güzel bir programdır.
Youtube , help lerden sonraki, en yaygın ve çeşitli bilgi içeren kaynaktır.
Ayrıca kürekli programlar ve eğitimleri için cnctekniknete bakabilirsin...

@Okanergur , alıntının sebebi nedir?
İçeriği bilgi olan sayfaları boş yere işgalden başka ne işe yarar , bana öğretirmisin lütfen ?

Solidworks eğitim videoları en yaygın olan ve ücretsiz olan ve dolayısıyla en çok tanınan kullanılan güzel bir programdır.
Youtube , help lerden sonraki, en yaygın ve çeşitli bilgi içeren kaynaktır.
Ayrıca kürekli programlar ve eğitimleri için cnctekniknete bakabilirsin...
Alıntının sebebı konuyu kaybedebılıyorum o yuzden bıldırım seklınde geldıgınde benım ıcın kolaylık oluyor

Kontrol panelinin özelliklerini incele..

ustalar bi sorum var
ebay den tb6600 4,5a kart sipariş verdim yarın malzemelerin birazını alacam motorları türkiyeden alacam 4.2a motor almayı düşünüyorum sorum şu ebayden siperişim gelinceye kadar tb6560 mavi boardlardan alsan 4,2a motorları sürebilirmi misal 3ampere filan ayarlasam akım kontrolüyle 3a motor gibi sürermi yoksa hiç bu işe bulaşmayımmı
şimdiden teşekkür ederim

6560 zaten 3.5 a en fazla. siz akım sınırlayıcı ile 3 a seviyesinde iyi soğutma ile bu kartı kullanabilirsiniz ama uzun süre kullanmamanızı öneririm.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri