cnc router yapımı sıfırdan

Bisi soylim ama yanlis anlama benim senin fikirlerini yargilamak gibi bi haddim yok ama yazdigin uc dort satirda bu tarzla bu isler olmaz...yanlis anlama.. mesele parra meselesi degil

Her görüşe açığım bu tarzla böyle işler olmaz derken ne demek istedin tarzdki skntı neyms bnde olmayacak sorun ne
Öyle yada böyle düşe kalka yürümeyi öğrenecegim

Baştan dedim darilmak kirilmak yok...once Kendine ihtiyacin olan seylerin listesini.. buunlarda da ihtiyacin olan urunlere busekilde ileryen detay listesi yap.. bu listeyi yaparkende okusabilecek aklina takilan sorulari yaz ve yazdigin hersey uzerine bilgi ara ....burdan bisilerin bilgisine erismek iaterken hareketsiz hale gecer yarimi webden beklersin..oysaki guc damarlarinda dolasan kanda mevcut... anlasildimi...bide bibkardes tavsiyesi... yazdiklarini bi not et alt alta aradan bi zaman gecsin bi ay 2 ay bida oku beni daha iyi anlayacaksin..

Malzemeleri falan biliyorum hepsini araştrdm fiytları falan ama bi defaya mahsus alınacak cnkü küçükten büyüğe çevirmeyi düşünüyorum o yüzden yavaş yavaş işliyorum

Sana basarilar dilerim.. insallah hersey diledigin gibi olur.. esinle sana bir omur mutlu olumanizi temenni ederim..

Şimdi yapacagım makina ölçüleri degilde büyük cnc içi 150 x320 kesim alanına 4.5 nm step motor yetrlimi arkadaşlar 1.4kw motor ahşap ve plexi kompozit gbi malzeme işleyecegm Arkada

emin kardeşim bence önce mekanik aksamı yanı gövdenin bi tasarımını yap benım görüşüm bu tabi. sonr ao gövdenın ağırlığı ve durumuna göre motor seçimi yapmak daha mantıklı olur.

gövde ilk etapta ahşap yada alüminyum olacak daha sonrası demir lazer kesim olacak

pekala ahşap veya alüminyumdan yapacağın gövdede kullandığın malzemeleri çelikten den yaptığın gövde de kullanacaksan eğer çelikten yapaçağın gövdeye göre malzemelerini seç