cnc router yapımı sıfırdan

Kazim abi benim demek istedigim sey belli bir zaman sonra temel bilgiler bi stantar gibi oluyorsa daha nitelikli anlatimlarla o konuya yonlendirilmeli.. hali hazirda genel yonlendiriliyor... ama nedense gene konu acma ihtiyaci duyuluyor... demekkki konu konu degilmis diye dusunuyorum.. ama anlayamadiysa gene konu acar sorun degil.. yonlendirilen konular karisik.. farkli farkli sorunlar sorulup cevaplar istenmis...amac eger verimli olmaksa duzenli olmak gerekir..forumda gorsel olarak en aktif bolum derken dogru diyosun ama diger bolumlerde adam klimanin hortumunu mu cekip gosterecek. Yada cektigi kabloyumu.. Zaten bulundugumuz bolum insa uzerine olmasi nedeniyle bunu gerektiriyor..bisi gostericeksin..
benim demek istedigim sey gorsellikte elle tutulur gozle gorulur seyler olmasi ve diger kisileri de bir ileri tasimali.. ben bunu demek istedim..yoksa baska bi niyetim yok gulum.....

Bnm sze birşey dedgm yok arkadaslar ama bir konu amacını aştı iki bn formda yazılanlarda ve yabancı stelerden kaynaklarla öğrenrm tabi snra gelip brda paylaşrm mı bilemem kmse yanlıs anlamasn üstne alnmasn

Emin ol suan bu konuya yorum yazanlar begeneler okuyanlar ogrendigi herseyi paylasabilir ister yurt ici ister yurt disi... zaten ogrendigimiz bizim degil ki... yanimizda gidecek halide yok..

Bakalm hayrlısı ile bi başlarsam takldgm yerde yazarm

Benden cnc işinde yeniyim.
Bütçemi zorluyarak lineer ray ve araba aldım
60x80 tablalı cnc yapamaya çalışıyorum.
8.5 nm lik y ekseni 4.5 nm lik x ve z ekseni step kullanacağım.
Demir profil üstüne sigma giydiriyorum.

Ağaç işlemek istediğim için bu kadar iyi olmasını istiyorum

şahin rulmana ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum