Cnc router kesiim hızı hakkında

işte balık dolu derya ----> Ekli dosyayı görüntüle 32012

bu arada deep of cut ne kadar ? uç flute kaç tane ? tek ağızlı mı iki mi üç mü ?
hızın ne ?
:D :D :D :D :D

bence bu ayar normal spidnle 80-90 hz de çalıştırırsan sorun olmaz
dedim ya, önemli olan ucun ısınmaması

bence bu ayar normal spidnle 80-90 hz de çalıştırırsan sorun olmaz
dedim ya, önemli olan ucun ısınmaması
Soğutma tertibatım yok bakalım neler olucak uç kalırsa artık elimde:) şu 3 parçayı çıkarsam tamam bari o kadar kırılan uca değsin:)

bende de yok soğutma
dediğim gibi ısınmamasını nasıl önlersin ?? sürtünmeyi en aza indirmen gerek. 0.6mm dalma çok ise 0.4 yap
keserken durdur hemen elinle ucun sıcaklığına bak bu şekilde kontrol ederek düzgün kesme oranını yakala yani..

bende de yok soğutma
dediğim gibi ısınmamasını nasıl önlersin ?? sürtünmeyi en aza indirmen gerek. 0.6mm dalma çok ise 0.4 yap
keserken durdur hemen elinle ucun sıcaklığına bak bu şekilde kontrol ederek düzgün kesme oranını yakala yani..
Deneyeceğim.. Birde Benim videoyu izlediysen bir sorum olucak.. şimdi 1 tur paso kaldırdıktan sonra.. Z ekseni 25mm yükseliyor ardından 2mm emniyet mesafesine hızlıca inip sonra -0.6mm dalma yapıyor..Şimdi tur tamamladıktan sonra yukarı kalkmadan oradan 0,6mm daha aşağı inmek için ne yapmalıyım? zırt pırt yukarı çıksın istemiyorum..

kesici yağ kullan fırça ile yüzeye sür faydası olur. Hatta ben ufak bir yağdanlığın içine kesici yağ ile mazot karıştırıyorum sarı falan işlerken de güzel oluyor :)

WD40 sprey yağın kullanım kolaylığı da var.

Biriken talaşın uzaklaştırılması da (Fırça, hava) faydalı olacaktır.

Tek (hiç değilse iki) ağızlı olursa, toplam talaş miktarı aynı bile olsa daha iri talaş daha iyi soğutma sağlayacaktır. 4 ağızın her biri yüzeye ayrı ayrı temas ederek ısınmayı artırıyor.

Son düzenleme:
WD40 sprey yağın kullanım kolaylığı da var.

Biriken talaşın uzaklaştırılması da (Fırça, hava) faydalı olacaktır.

Tek (hiç değilse iki) ağızlı olursa, toplam talaş miktarı aynı bile olsa daha iri talaş daha iyi soğutma sağlayacaktır. 4 ağızın her biri yüzeye ayrı ayrı temas ederek ısınmayı artırıyor.
Bunu Kesinlikle Dikkate alacağım..Tşkler.

Forum istatistikleri

Konular
128,605
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri