Cnc router aşırı ses yapiyor

telsiz

Üye
Merhaba arkadaşlar cnc routeri tamamladim.fakat step motorlardan gelen aşırı ses sorununu çözemedim.bilgi ve tecrubelerinizi paylaşırmisiniz

Merhaba arkadaşlar cnc routeri tamamladim.fakat step motorlardan gelen aşırı ses sorununu çözemedim.bilgi ve tecrubelerinizi paylaşırmisiniz

Telsiz Merhaba;
Step sürücülerde motor rms ve peak akımlarını ayarlayan dip switchler var,oradan motor akım limitlerini biraz düşürmeyi deneyin,ikinci olarak pulse/rev değerini biraz artırıp yeni pulse sayısına göre programı revize edin keskin hareketler biraz daha yumuşar,faydası olabilir.
Kolay Gelsin

Mrb sayın mmtkaya1
Soylediklerinizin hepsini denedim çözüm bulamayinca buraya yazdım.akım dip sivicleri en dusukte,biraz yukseltince motorlar isiniyor sese bir faydasida olmadi.puls ayarida işe yaramiyor maalesef.
Makina kontrol modunda da.Çalışma modunda da aynı durum söz konusu..!

Bir video ile daha güzel anlaşılır sorununuz

post apokaliptik bir filmin tema müziği gibi.
ray-araba ve mdf şasi ikilisi de çok ilginç...

step motor sürücülerinde sıkıntı olabilir.farklı bir sürücü ile dene, sorun devam ederse paralel port ve mach3'e yoğunlaş.
mesela paralel port modunu kontrol et.

motorları boşa alıp denediniz mi?Eksenler motorlardan sökülünce elle dönüyor mu?

post apokaliptik bir filmin tema müziği gibi.
ray-araba ve mdf şasi ikilisi de çok ilginç...

step motor sürücülerinde sıkıntı olabilir.farklı bir sürücü ile dene, sorun devam ederse paralel port ve mach3'e yoğunlaş.
mesela paralel port modunu kontrol et.
Hocam üç eksende de aynı sıntı var
Hepsi birden sıkıntılı olamaz diye dusunuyorum.
Kontrolor olarak Arduino kullaniyorum.Grbl ile çalistiriyorum.

motorları boşa alıp denediniz mi?Eksenler motorlardan sökülünce elle dönüyor mu?
Evet denedim ustam boştada eksenler çok rahat
Ayrica motorlarda boşta iken yine ses var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Motorlara katalog değerinin üzerinde akım (amper) veriyor olabilir misiniz?
Sürücü kartlarının kalitesi düşük olabilir.

Hocam üç eksende de aynı sıntı var
Hepsi birden sıkıntılı olamaz diye dusunuyorum.
Kontrolor olarak Arduino kullaniyorum.Grbl ile çalistiriyorum.

eksenlerden bir tanesini tb6600 gibi rüştünü ispatlamış bir kart ile test etmenizde fayda var.
m542,tb6600 seçeneklerinden herhangi birisi ve lpt portlu pc sizin için güzel bir seçenek olabilirdi.
arduino marduino bunlar boş iş.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri