Cnc router aşırı ses yapiyor

Merhaba ustalar bu cnc işi gercekten çetrefilli işmiş yahu!
Hersey tamam ama birsey eksik demiş bir elektrikci atasözü ama nerede?
Sistemin son hali arkadaslar:
12v20a gk,arduino uno,rams1.4 sheild,12v cpu fan,nema 17 sanceboz step motor 3adet,xyz iki yonde limit sivicler,60v bldc spindel motor ve surucu kartı.ve grbl editorü.home start aktif,hard limitler aktif.
Bu arada laptop xp pro
18mm mdf,ray araba,kizaklar yaglandi çok rahat
calışıyor.
Sonuç:eksenler 250mm/min hizini geçmiyor.350 yaptigimda eksenler çınlama yapiyor!
Lutfen bilgisi tecrubesi olan ustalarim bi el atin bi beyin firtinasi yapalim.Hırs meselesi oldu bende tşkler şimdiden.

Bazi motorlar yapısı gereği sesli. Boşta iken motoru elle çevirince bazıları tirtirli hareket ediyor bazıları yumuşak. Bende 3d yazıcıda böyle bir motor vardı çok sesliydi, söktum başka motor taktım kulaklarim bayram etti. O motoru elimle çevirince tirtirli dönüyordu. Bence bir motoru değiştir ve dene

Bazi motorlar yapısı gereği sesli. Boşta iken motoru elle çevirince bazıları tirtirli hareket ediyor bazıları yumuşak. Bende 3d yazıcıda böyle bir motor vardı çok sesliydi, söktum başka motor taktım kulaklarim bayram etti. O motoru elimle çevirince tirtirli dönüyordu. Bence bir motoru değiştir ve dene
Eyvallah cvp için ama fakli yapida 3 tip motor denedim sonuç ayni sesli ve yavas donuyorlar.
Dedigim gibi 250mm/min den sonra verdigim sinyalleri motor surucusu sanki çözemiyor

Son düzenleme:
Benim ahşap CNC de nema17 ile 2000mm/dk ya cikabiliyorum. 8mm trapez vida ile. Arduino UNO ve tb6600 sürücü ile. PCB filan da yapabiliyorum. Genelde 16mm kontraplak kesiyorum

Benim ahşap CNC de nema17 ile 2000mm/dk ya cikabiliyorum. 8mm trapez vida ile. Arduino UNO ve tb6600 sürücü ile. PCB filan da yapabiliyorum. Genelde 16mm kontraplak kesiyorum
Ustam bana projenin fotolarini malzeme listesini ve baglanti semalarini gonderebilirmisin bi incelesem.birde editorun grbl mi

Proje bağlantı şeması diye birşey yok bende, deneme amaçlı yaptım fazla iyi oldu ben de durtmedim. O şekilde kullanıyorum. Amacım minimum maliyetle birşeyler isleyebilmekti.

Tamamen özgün tasarım. Atarım birkaç foto yarına.

Evet grbl.
0.6mm ucla yapabildiği bu. 0.4mm aldım ama denemedim henuz

55704

Son düzenleme:
55722

Eldeki imkanlarla bu kadar oldu. Ama iyi çalışıyor o yüzden geliştirmek için dağıtmak istemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri