CNC Pcb makinesi

Asetatın 200-220 dereceye dayanacağını sanmıyorum.
Asetatların bazıları (laserjet için olanları farklıdır) daha baskı esnasında druma ya da fırına yapışır.
Asetat sadece photoresistif yöntem için kullanılır.
Toner transferinde hiçde akıllıca değil çünkü bir avantajı yok hatta tersine hele ince yollar için imkansız.
İşin mantığına ters , toner pcb kadar asetatada yapışıyor nasıl ayıracaksın ?

Asetatın 200-220 dereceye dayanacağını sanmıyorum.
Asetatların bazıları (laserjet için olanları farklıdır) daha baskı esnasında druma ya da fırına yapışır.
Asetat sadece photoresistif yöntem için kullanılır.
Toner transferinde hiçde akıllıca değil çünkü bir avantajı yok hatta tersine hele ince yollar için imkansız.
İşin mantığına ters , toner pcb kadar asetatada yapışıyor nasıl ayıracaksın ?
allah allah ben bugüne kadar hiç sizin gibi düşünmedim hocam ben genelde asetat kağıdı ile lazer yazıcıdan çıktı alıp ütülüyorum ama dediğiniz gibi ince yollar basarken çok sıkıntı oluyor .. :( herkes bişey söyledi bu konuda birisi fotoğraf kağıdı dedi birisi transfer kağıdı dedi herkes bişey dedi ama hiç kimse sizin gibi aydınlatmadı beni...

arkadaşlar şöyşe asetat kalemini takınca devre çizen bir cnc makinesi nasıl yapılır bilen var mı ???

asetat kalemini bizim yaptığımız basit mdf cnc ile yaparsın ama hizalaması z ekseni için biraz zor olacak
hatta z eksenini yaylı mekanizma yaparsan floating yani pcb nin üstünde hep aynı baskıyı sağlarsan güzel olur ama kalemin ucunun inceliğine göre çok ince şeyler bekleme. mesela smd tarzı şeyler çizemezsin. benim fikrim. en güzeli cnc ye vereceğin o kadar motor sürücü ıvır zıvır parasına git laminatör al.. birde hp laserjet aldınmı tamamdır

offfff ulan offff paranın gözü kör olsun .. ne yapsak acaba bir tane laminasyon makinesi mi alsak acaba ???

Laminasyon makinesini almış olmakta çözüm değil bence. Bakırı asitte çözdürmekte çok bela bir işmiş. Direkt olarak ben hiç asitle çözdürme yapmadım. Asidin oranını, asitte tutma süresi falan çok etkili. Bazı yerlerde bakır erimez ise yeniden aside daldırıyorsun orası erisin derken bu sefer sağlam olan diğer yollarda eriyip gidiyor diyorlar hep.

Ben yine asitin buharı yüksek oranda kanserojen diycem ama bi çekindim söyliyim mi diye, yok yok söylemiyim :D

At avrat silah yiğidin bahtına
At binenin silah kuşananın

Her zaman söylerim , adamına göre...

bu zamana kadar çok asitte erittiğim pcb ler oldu hiçde erimediği yer ve fazla eriyen bir kısmı olmadı.
kullandığınız perhidrol saf değildir..
ve tuz ruhunun içine su katılmış kaliteli değildir..
bunlar hep eritmeyi etkiler tabi
bide bunun oranını tutturmak lazım.
ben kadın kuaförünün birinden saf perhidrol aldım. gayet başarılı
bazı satılan eczanelerdeki perhidroller bir işe yaramıyor bilginize..

bu zamana kadar çok asitte erittiğim pcb ler oldu hiçde erimediği yer ve fazla eriyen bir kısmı olmadı.
kullandığınız perhidrol saf değildir..
ve tuz ruhunun içine su katılmış kaliteli değildir..
bunlar hep eritmeyi etkiler tabi
bide bunun oranını tutturmak lazım.
ben kadın kuaförünün birinden saf perhidrol aldım. gayet başarılı
bazı satılan eczanelerdeki perhidroller bir işe yaramıyor bilginize..
evet bend egenelde asit işlemini yaparken göz kararı ayarlar kartları asite atarım. ama artık ütüden de asit tende gına geldi en iyisi bu işleri yapacak iyi bir cnc maknesi....

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri