CNC Freze Yapımı Yardım?

S.a abiler gerçekten ilgilendiğiniz için çok teşekkur ederim. Biraz daha araştırmaya devam edeym ben bu bilgiler doğrultusunda.

Mehmet bey sizin şirketiniz mi yoksa?

Merhaba arkadaşlar . Sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum . Cnc freze yapımını araştırdım . Çok küçük çaplı (30cmx40cm)bir cnc freze ayapmak istiyorum ve hassas olmasını istiyorum . Özel step motorlardan almamak için kullanılacak olan vidalı milin hassas olması gerektiğini biliyorum o yüzden bu mil ile ilgilibir soru sormak istiyorum .

Step motoru 7.5 derecelik motorlardan seçeceğim . Hassasiyetinde mm'nin 10/1 i kadar olmasını istiyorum Bu hassasiyet için kullanılacak olan mildeki diş aralıkları ne kadar olamalıdır ? Parçasını özel yaptıracağım için yapımı sorun olmayacak . ( Gerekli mil kalınlığını da söylerseniz sevinirim . kesici olarak matkap takacağım yani en fazla 2-3 kg taşıyacak . )

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim .

Şuna bakın adam robot kol yapmış fabrikasyon olmamasına rağmen oldukça hassas :)
[video=youtube;o4Fns7B2SII]http://www.youtube.com/watch?v=o4Fns7B2SII&feature=player_embedded[/video]

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri