CNC Freze Tasarlıyorum Spindle ile ilgili bir sorum var

jrfelae

Üye
Merhabalar ustalarım öncelikle iyi forumlar.
Yeni bir cnc tasarlıyorum tablası 500x250 mm ölçülerinde ufak masaüstü olacak şekilde. Fakat bu freze (dik işleme) 1040 çelik vb işlesin istiyorum. Bunun İçin spindle motor ve sürücüsü biraz pahalı geldi. Sizce bunun yerine elektrik motoruna kayış kasnaklı bir sistem tasarlasam daha ucuza gelir mi veya ucuza spindle motoru bulabileceğim bir yer var mı ?

Ar-kur-Tek

Usta Üye
Bu konuda spindle seçiminden önce şu videoyu bir izlemenizi tavsiye ederim.Özellikle 5. Dakikadan sonrasını (spindle için 8. dakika)

Konu Sah
J

jrfelae

Üye
Bu konuda spindle seçiminden önce şu videoyu bir izlemenizi tavsiye ederim.Özellikle 5. Dakikadan sonrasını (spindle için 8. dakika)

Gerçekten çok faydalı bir video hocam. Benimki daha minimalist aslında 0.25 vb pasolarla uzun sayılabilecek sürelerde olmalı prototip üretimi gibi düşünebiliriz. Video içinse tekrar teşekkür ederim.

sparkk

Üye
Gerçekten çok faydalı bir video hocam. Benimki daha minimalist aslında 0.25 vb pasolarla uzun sayılabilecek sürelerde olmalı prototip üretimi gibi düşünebiliriz. Video içinse tekrar teşekkür ederim.
Sistem zayıf olduğu için yavaş ve uzun sürede yapılacaksa yine hata artacaktır.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
108,144
Kullanıcılar
401,616
Son üye
barisatay

Yeni konular