CNC e başlıyoruz yavaştan

eline sağlık güzel olmuş

bu ağaç ile bu kadar oldu:)
20171011_144600.jpg

ağaç işine daldığına göre bir toz toplama şart oldu artık.

Bence toz emme sisteminde 2. el olarak satılan yatar daire toz emmesi alın. Başınız ağrımaz. Takribi 300-400 TL. 1500 m3 emişi var. 1 makineyi rahat rahat kaldırır. Kendim kullanıyordum. Gayet güzel çalışıyor. Şimdi 6000 m3 toz emme sistemine geçtik. 3 makine birden bağladık.

Ekli dosyalar

• A2R3.jpg
    A2R3.jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 23
Bence toz emme sisteminde 2. el olarak satılan yatar daire toz emmesi alın. Başınız ağrımaz. Takribi 300-400 TL. 1500 m3 emişi var. 1 makineyi rahat rahat kaldırır. Kendim kullanıyordum. Gayet güzel çalışıyor. Şimdi 6000 m3 toz emme sistemine geçtik. 3 makine birden bağladık.

benim kullandığım motor aynı o sistemde ki ile bana sadece bir adet sac varil lazım planları hazır sadece yapılacak o kadar

marangozda bu toz toplamayı gördüm bu sadece kaba tozu alıyor gene her yer incecik toz..

marangozda bu toz toplamayı gördüm bu sadece kaba tozu alıyor gene her yer incecik toz..

Bu birazda spindle'a bağlanan toz emme aparatının ne kadar düzgün yapıldığına bağlı. Burada amatör yapılan elektrik süpürgesi yada varilli sistemler en fazla 1000 - 1200 m3 'ü geçeceğini zannetmiyorum. Ben şahsen kullandım. Sadece bir tavsiye.

Toz toplama ile uğraşmayın. Eve toz süperge için hazneli süpürgeniz olsun. Ama CNC'de tozla mücadele zor. En iyisi cnc'ye oda, bölme, kabin yapın.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri