Cctv Kameralarin ÇikiŞina T Koyarsak Sİnyal Zayiflarmi

Sayın şef arkadaşım bende aynen dediğin gibi yapıp distrübütör alıp işimi gördüm yalnız bendeki sorun tam anlamıyla halledemedim şimdide başıma harmonikten dolayı görüntülerde parazitlenme olayı geldi bakalım onu ne zaman çözeriz

slm senin yazmış olduğun sorunun cevaplarının hepsini okumadım ama mesafe olarak vermiş olduğun 200-300m olarak kullandıgın mesafede ne tür bir kablo kullanıyorsun. Eyer kullandıgın kablo RG11 ise hiç bir kayıp olmaz ama RG6 veya RG59 ise kullandıysan sana önerim T değil BÖLÇÜ kullanman olacaktır diye bilirim. (Senin bahsettiğin T ile bölme işini bende yaptım çok az bir kayıp oldu ama sistemde bir sorun cıkarmadı.)

kolay gelsin arkadasım ben bir mağazaya yaptım 3 kamera vardı 1 tanesini mesafesi 200 mt. öbürleri kısaydı t koydum 200 mt. olanın sinyalinde hafif zayıflama vardı düşün seninkinde ne kadar olur sonra tvnin yanına quad koydum quadın arkadaki kamera cıkısından pc ye kablo cektim görüntü süper oldu hiç sorunsusz hallettim

sinyal zayıflar arkadaşım görüntüde biraz kalite düşer ama kayıt cihazın dvr ise bu sorunu cözer

trigger ' Alıntı:
Sana yüzde yüz ayrıntı veremeyeceğim ama görüntüyü fiberoptik kablo ile taşıyor olmalısınız.Mesafenin 200-300 mt olması bir şey değiştirmez gibi geliyor bana.Bizde daha uzun mesafe var.T derken neyi kastettin?Nasıl bir uygulaması varmış?

öncelikle merhaba benim bir sorum olacak
cctv sistemölerde autodome ve sabit kameraların fiber optik bağlantıları nasıl yapılır

yani koaksiyel kablo kullanılan sistemlerde fiberoptik kablo kullanmak istersek kamera ve tv bağlantıları nasıl yapılır veya hangi firmalar bu tip bağlantıları yapar biraz bilgi verirseniz sevinirim

rg6 kablo çekerek t bncden kayıt cihazına kadar görüntüleri taşıyabilirsin kabloların enerji hatlarının yakınından gececekse görüntülerde bi parça bozulma olabilir bu sorunuda 3 giriş 3 çıkışlı video sinyal güçlendiricisi ile çöze bilirsin

video distribituon amplifier
yunus emre arkadasıma katılıyorum bu cihaz parazit gidermekte de kullanabiliyor

o kadar mesafe bence kısa repeater ile idare edilebilir ve fiber optik kullanılmayabilir .Ama denilirseki çok kaliteli sinyal alacağım o zaman iş başka .turkfiber.com

usta bende fabrikaya 8 kamera bağladım daha 8 tane bağlayacağım DVR kartı 16 kamerayı 7/24 kayıt ediyor . h264 formatı denilen bvir kayıt sistemiyle sıkıştırıyor . Başka bir arkadaşım 22 kamerayı 7/24 kayıt ettirtmiş 300 gb hdd ye düşün gerisini ben her ihtimale karşı 1TB hdd aldım

şimdi soruna gelelim aynı sorun bizde de oldu . Ben kameraları kayıt eden pc ye internet hattı çektim modemle ilgili portları açtık şimdi patron nerde olursa olsun istediği camerayı izleyebilecek :)

böle bir çözüm önerebilirim

ama T filan takmak sinyalin bozulmasına sebep olacaktır . Mesafe 300 metre diyorsun . Çok uzun

saygılar

usta bende fabrikaya 8 kamera bağladım daha 8 tane bağlayacağım DVR kartı 16 kamerayı 7/24 kayıt ediyor . h264 formatı denilen bvir kayıt sistemiyle sıkıştırıyor . Başka bir arkadaşım 22 kamerayı 7/24 kayıt ettirtmiş 300 gb hdd ye düşün gerisini ben her ihtimale karşı 1TB hdd aldım

şimdi soruna gelelim aynı sorun bizde de oldu . Ben kameraları kayıt eden pc ye internet hattı çektim modemle ilgili portları açtık şimdi patron nerde olursa olsun istediği camerayı izleyebilecek :)

böle bir çözüm önerebilirim

ama T filan takmak sinyalin bozulmasına sebep olacaktır . Mesafe 300 metre diyorsun . Çok uzun

saygılar
evet gogoce arkadasın dedıgı ıyı bır yontem ama her yarde olmaya bılır eger t koymadan olmuycaksa sınyalı zayıflatacaktır. bunun ıcın bence video amplifer kullanarak sınyalı tekrar guclendırebılırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,251
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri