Cctv Kameralarin ÇikiŞina T Koyarsak Sİnyal Zayiflarmi

klhan

Üye
Arkadaşlar fabrikamızın 3 bölümünde cctv kamera var. Bu kameralar monitörden izliyoruz herhangi bir kayıt yapılmıyor. Şimdi benden istenen monitörlerden izlenmeya devam edecek aynı zamanda mevcut hattan başka bir hat kamera çıkından alınıp (yani T ile çoğaltılıp) başka bir yerde kayıt altına alınacak. Benim kuşkuda kaldığım konu bu şekilde kameranın çıkışına T koyarsam sinyal zayıflarmı,bu arada yeni hattın uzunluğu yaklaşık 200-250 m arası. yada mevcut hattın monitör kısmında 3 kameranın data kablosu ile kayıt yapılacak yere götürebilirmiyiz buranın uzunluğuda 300 m civarında. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim

Sana yüzde yüz ayrıntı veremeyeceğim ama görüntüyü fiberoptik kablo ile taşıyor olmalısınız.Mesafenin 200-300 mt olması bir şey değiştirmez gibi geliyor bana.Bizde daha uzun mesafe var.T derken neyi kastettin?Nasıl bir uygulaması varmış?

ısın ıcıne bılgısayarı sokarsanız burada her kamera ıcın bır kart kullanılır.vede harddısk alanına kayıt yapılır.

klhan kardeşim öncelikle kolay gelsin. Öncelikle osilasyon yapma olasılığı olacaktır yüksek amperli bir adaptörle bu sorunu aşabilirsin(Yada Her kameranın adaptörünü kendi yanına taşı). Sinyali bölmeni tavsiye etmem. DVR Capture kart sistemi kullanırsan daha güzel olacaktır. Görüntü aktarımında fiber kablo çok ucuz maliyet getirecektir :D Fiberoptikde T kullanırsan çok dehşet ayırma yapılır başlatıcı sonlandırıcı çok basit görüntü aktarmada birebir. 8) Saygılar...

Arkadaşlar konuyu daha iyi anlatabilmek için çizim gönderiyorum. bu arada kablo koaksiyal olacak

Ekli dosyalar

• cctv kayıt.rar
    37.6 KB · Görüntüleme: 90
Moderatör tarafında düzenlendi:
Klhancığım;
Mesafeler fiberoptik gerektirecek kadar uzun değil. Rg6 ile T çıkışı alarak bu işi çözebilirsin. Ancak benim anlamadığım şu;
Her bir kamerayı neden üç ayrı monitörde izliyorsunuz. Üç kamerayı bir PCI DVR kartlı bir bilgisayara bağla. Üçünü tek monitörden izle ve kayıt yap. Dilersen ağ üzerinden diğer terminallerin de izlemesini sağlayabilirsin. Uzaktaki bir mönitöre DVR kartın (TV) çıkışından da görüntü aktarabilirsin.
Kolay gelsin

merso arkadaşım herbir kameraya 1 monitör bağlı ve bu monitör hattı zaten çekili vaziyette benim yapacak olduğum bu kameraları başka bir yerde kayıtyapmak monitörlerle kayıt yapılacak olan yerin arasında mesafe olduğu için problem oluyor yoksa senin dediğin gibi yapacaktım. Fabrikanın diğer kamera sistemleri senin dediğin gibi zaten

multiplexer kullan tamamı kameralarını multıplexer a bagla ve sonrasında multıplexer dan aldıgın cıkısı istediğin noktalara dağıt toplam kamera sayına göre multıoklexar almalısın 8 yada 16 olanları var cift sayfa quat da kullanabılırsın ama 8 kamera ıcın

Merhaba arkadaşlar;
Normal şartlar altında video kablosunu ikiye bölerseniz eger yani T koyarak, görüntüde pazitleşme oluşur.Fakat fiber optiksistemiyle olursa şayet herhengibir sorun olacagını sanmam.
Saygılarımla;

Arkadaşlar !
Konu açılalı neredeyse bir yıl olmuş. klhan arkadaşımız sorununa çözüm bulmuşmu bilmiyorum. Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Sitenin giriş kapısında bulunan kamera görüntüsünü merkezi tv. aracılığı ile hem evlerden izlenebiliyor, hem de güvenlikte izlenip, kayıt altına alınabiliyor.

Cctv sistemleri yapan ve satan yerlerde " distribütör yükseltici " adında bir cihazla görüntüyü ikiye bölme işlemi yapılabiliyor. 1 giriş, 2 çıkışı var.

Herkese hayırlı akşamlar diliyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri