Kameraların Cctv Merkezinde sonlandırılması nasıldır?

Mrb arkadaşlar. 10 kameramız var diyelim. Bu kameralara müstakil hat gidiyor. Peki bunların cctv merkezinde hangi aşamalarda sonlanıyor. Örnek; 10 kablo switche giriyor. Ordan NVR kayıt cihazına ordanda LCD monitöra mı bağlanıyor?

Bu 10 kamera IP kamera yada analog kamera ise en son monitora kadar kabloları nasıl sonlandırılıyor? Eğer switch’e de uğruyorsa sebebi nedir ?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Switch'iniz varsa neden oraya gireceğini de bilirsiniz. NVR'ınız kaç kamera kapasiteli. Switch takmak sadece uzaktan izlemedeki kapasiteyi arttırır NVR kayıt kapasitesi artmaz. IP kamera ise kablolama sadece güç oluyor NVR'a kablo gitmiyor. Analog ise switch'lik durum yok switch ethernet kablolu kameralarda port çoğaltması yapıyor.

Switch'iniz varsa neden oraya gireceğini de bilirsiniz. NVR'ınız kaç kamera kapasiteli. Switch takmak sadece uzaktan izlemedeki kapasiteyi arttırır NVR kayıt kapasitesi artmaz. IP kamera ise kablolama sadece güç oluyor NVR'a kablo gitmiyor. Analog ise switch'lik durum yok switch ethernet kablolu kameralarda port çoğaltması yapıyor.

Hocam elimizde 16 tane ip kamera oldugunu varsayalim. 12 tanesine kablo direk sistem merkezinden cekilsin, kalan 4 tanesine de o 4 kameraya yakin bi yere koyulmus switchden kablo cekilsin. Switchden sistem merkezine giden kablo ve diger tum kablolarin sonlanmasi nasil ve nerede olur bu ornek uzerinden aciklayabilirseniz konuyu acan arkadas da net sekilde anlar, ben tam emin olamadigim icin aciklama yapmadim ama bu ornek uzerinden olay ozetlenebilir.

Hocam elimizde 16 tane ip kamera oldugunu varsayalim. 12 tanesine kablo direk sistem merkezinden cekilsin, kalan 4 tanesine de o 4 kameraya yakin bi yere koyulmus switchden kablo cekilsin. Switchden sistem merkezine giden kablo ve diger tum kablolarin sonlanmasi nasil ve nerede olur bu ornek uzerinden aciklayabilirseniz konuyu acan arkadas da net sekilde anlar, ben tam emin olamadigim icin aciklama yapmadim ama bu ornek uzerinden olay ozetlenebilir.

ben bir proje görmüştüm. Her bir çevre aydınlatma direğinde 1 kamera var. Ama direkler arasındaki mesafe 50 metre civarı. Her direğin başına ufak bir pano konmuş. Bu pano içindede switch ve fiberoptik dönüştürücü var. Çünkü kameraya fiber kablo giremez.
Sistem şöyle: her fiberoptik kablo direğin başındaki ufak panodaki switch'e girip ordan çıkıp diğer direğe ordaki panodaki switche girip çıkıp ordan çıkıp diğer direğe vs vs o şekilde devam ederek cctv merkezinde sonlanıyordu.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri