Bulaşık makinesi ses var su almıyor

Aspavaa

Üye
Arçelik bulaşık makinesi ses var ama program ilerlemiyor uzun süre beklemeye rağmen modu değişmiyor. Program ayarını elle ilerlettikçe farklı fonksiyon sesleri duyuluyor. Bir gün önce aynı sorun olmuştu pompaya giren hortumları söküp içini kontrol etmiş tekrar çalıştırdığımda sorunsuz çalıştı sonra yine sorun başladı. Tespit ve kontrol ettiklerim:
Musluktan su geliyor, ventil'in hortum giriş kısmı tortular temizlendi,ventil i söküp direkt 220 volt verip çalıştığı kontrol edildi, pompa sökülüp pervane kısmı temizlendi direkt 220 volt verip çalıştığı kontrol edildi ,su taşma swicth kontrol edildi, su sayaç kartı kontrol edildi , en son su cebi söküldü bir iki noktada tortu kir birikimi tespit edildi musluktan su doldurunca su geçiyor gibi yine de sıcak su, temizleyici ile bekletiyorum. Yardımınızı rica ediyorum.

Arçelik bulaşık makinesi ses var ama program ilerlemiyor uzun süre beklemeye rağmen modu değişmiyor. Program ayarını elle ilerlettikçe farklı fonksiyon sesleri duyuluyor. Bir gün önce aynı sorun olmuştu pompaya giren hortumları söküp içini kontrol etmiş tekrar çalıştırdığımda sorunsuz çalıştı sonra yine sorun başladı. Tespit ve kontrol ettiklerim:
Musluktan su geliyor, ventil'in hortum giriş kısmı tortular temizlendi,ventil i söküp direkt 220 volt verip çalıştığı kontrol edildi, pompa sökülüp pervane kısmı temizlendi direkt 220 volt verip çalıştığı kontrol edildi ,su taşma swicth kontrol edildi, su sayaç kartı kontrol edildi , en son su cebi söküldü bir iki noktada tortu kir birikimi tespit edildi musluktan su doldurunca su geçiyor gibi yine de sıcak su, temizleyici ile bekletiyorum. Yardımınızı rica ediyorum.
Kontrol kartında arıza var gibi duruyor.

videolu bir paylaşım görelim

Kart'ı kontrol için kart tamir merkezine bıraktım haber bekliyorum.Kartta bir sorun çikmazsa takip makinenin çalışma sesini video çekip paylaşırım, destek isterim. Yazan kişilere teşekkür ederim.

Geçmiş olsun! Hem buzdolabı hem bulaşık makinesi aynı anda arıza yapmış.:(
Teşekkür ederim. Bir ara çamaşır makinesi ve kombi de bunlara ek olarak yakın zamanlarda arızalanmıştı atölyeye dönmüştü ev. Buzdolabı içindekiler açısından daha acil ve sıkıntılı bir süreç. İnşaAllah çözüme kavuşturabilirim.

Su girişinden itibaren kontrol etmek lazım. Alttaki taşma kabında su dolmuş olabilir. Bu durumda sadece tahliye için çalışır, su almaz! Şamandıra da kontrol edilmeli. Belki takılmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri