Bulaşık Makinesi Deterjan Almama Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evet dediğiniz gibi linkte verilen bosch ile aynı model değil.. sizin verdiğiniz sms58m88tr il lg arasındaki gözüme ilk çarpan bilgiler; bosch'un su tüketimi daha az.. lg'nin de gürültü seviyesi daha düşük...

Sms58m88tr modelinde yarım yük seçeneği de göremedim. Ama fena olmayan bir bulaşık makinesi. 14 kişilik, ayarlanabilir rafları ve 3. sepet özellikleri gayet iyi.. Uv sterilizasyonuna baktım...Hımm yokmuş...

SMS58M88TR modelinde yarım yük yıkama da var. Enerji tüketimi daha az, sepetleri daha kullanışlı ve daha fazla bulaşık alıyor. Variospeed tuşuyla istenilen tüm programlar %50'ye kadar hızlandırılabiliyor. Tablet deterjanı otomatik tanıyor. Hem yüksek yıkama ve durulama performansı hem de enerji tasarrufunu bir arada sunan intensive eco programı var.

LG'de ise dediğiniz gibi UV sterilizasyon ve değişken devirli motor teknolojisi mevcut. Değişken devirli motor teknolojisi ile püskürtme basıncı ayarlanabiliyor. İkili yıkama programıyla üst sepet düşük, alt sepet yüksek su basıncıyle yıkanıyor. Bu özellik Bosch'un SMS69M58TR modelinde de var, o modelin fiyatı da LG ile aşağı yukarı aynı, ama LG'den daha üstün bir model.

LG çamaşır makinesinde nispeten uygun fiyatlı ama bulaşık makinesinde bence pahalı.

SMS58M88TR modelinde yarım yük yıkama da var. Enerji tüketimi daha az, sepetleri daha kullanışlı ve daha fazla bulaşık alıyor. Variospeed tuşuyla istenilen tüm programlar P'ye kadar hızlandırılabiliyor. Tablet deterjanı otomatik tanıyor. Hem yüksek yıkama ve durulama performansı hem de enerji tasarrufunu bir arada sunan intensive eco programı var.

LG'de ise dediğiniz gibi UV sterilizasyon ve değişken devirli motor teknolojisi mevcut. Değişken devirli motor teknolojisi ile püskürtme basıncı ayarlanabiliyor. İkili yıkama programıyla üst sepet düşük, alt sepet yüksek su basıncıyle yıkanıyor. Bu özellik Bosch'un SMS69M58TR modelinde de var, o modelin fiyatı da LG ile aşağı yukarı aynı, ama LG'den daha üstün bir model.

LG çamaşır makinesinde nispeten uygun fiyatlı ama bulaşık makinesinde bence pahalı.

Katılıyorum ve çamaşır makinası en yeni teknolojilere sahip, buna rağmen bence de çok uygun.

SMS58M88TR modelinde yarım yük yıkama da var. Enerji tüketimi daha az, sepetleri daha kullanışlı ve daha fazla bulaşık alıyor. Variospeed tuşuyla istenilen tüm programlar P'ye kadar hızlandırılabiliyor. Tablet deterjanı otomatik tanıyor. Hem yüksek yıkama ve durulama performansı hem de enerji tasarrufunu bir arada sunan intensive eco programı var.

peki sizce neden daha pahalı bulaşık makineleri?

merhabalar,
genel olarak tüm marka ve model bulaşık yıkama makinelerinin diğer tüm ürünlerde olduğu gibi temizliğe ve bakıma ihtiyacı vardır.Görülen şikayetlerin genel olarak temelinde makinalarınızın su dolaşım sistemlerinin kirli olduğu yatmaktadır.Öncelikle
bulaşık makineleri su dolaşım ve gövde içi temizlikleri için önerilen ve üretilen temizleyicilerle ön bakımı yapmalısınız.
bulaşıkların üzerinde kalan kayganımsı yapı parlatıcı kaynaklı olabilir ancak özellikle cam bardaklarınızda gökkuşağı şeklinde renklenmede beraberinde sizi rahatsız eder.şayetki puslanma varsa parlatıcı miktarı azdır.deterjanın ise hazneden inmeme
sebebi genelde bulaşık dizerken suyun önünü kapamaktan dolayı yaşanmaktadır.eğer üst sepet hareketli ise aşağıda olduğunda
kapağın açılmamasına sebeptir.eğerki makina normalden az su alıyorsada yine deterjanla alakalı sorunlar ortaya çıkar.bizim tavsiyemiz sıvı deterjan değildir.normal toz deterjan ve parlatıcının ayrı ayrı kullanılmasıdır.tuz ise çok önemlidir ne tür deterjan kullanılırsa kullanılsın reçine gurubunun sağlıklı kalabilmesi için tuz kesinlikle şarttır.eğer yinede tablet deterjan kullanma tarafındaysanız tableti direk çatal kaşık bıçak sepetinin içine atın ve yıkamanızı öyle yapın sorun yaşamazsınız.
yıkayıcıların genelinin öncelikle kendi içlerinin temiz olması şarttır.

kolay gelsin

Sezercan Bey, Benim makinam Bosch marka 13 senedir kullanıyorum.(toz kullanıyordum aslında daha öncesi) tablet deterjana geçince bulaşıkların üzerinde özellikle plastik saklama kaplarında pul pul su damlacıkları kalıyor. tam kurumuyor yada kurusa da kirliymiş gibi. yeni bir arıza mı? Yoksa tabletten mi kaynaklanıyor? Birde kaşıklık gözüne atınca tablet deterjanı, ilk durulama suyuyla akıp gitmez mi?

Yasemin hanım aynı sorun bende var.. Sanki bulaşıklar iyi temizlenmiyormuş hissi veriyor bu görüntü..

Sezercan Bey, Benim makinam Bosch marka 13 senedir kullanıyorum.(toz kullanıyordum aslında daha öncesi) tablet deterjana geçince bulaşıkların üzerinde özellikle plastik saklama kaplarında pul pul su damlacıkları kalıyor. tam kurumuyor yada kurusa da kirliymiş gibi. yeni bir arıza mı? Yoksa tabletten mi kaynaklanıyor? Birde kaşıklık gözüne atınca tablet deterjanı, ilk durulama suyuyla akıp gitmez mi?

Bence makinanın değişim vakti gelmiş..

Hatta dün akşam tencerenin üstünde vardı. Bu sefer elde yıkadım..Pırıl pırıl oldu.. Bulaşık makinesinde deterjan yerine arap sabunu kullanan var mı? Daha sağlıklı olduğu söyleniyor...

bazı kapların üzerinde sanki yağ varmış gibi damla birikmesi gerçekten sinir bozucu ben onları kurulamak yerine tekrar atıyorum makineye açıkçası. bence makinenin ömrü yavaş yavaş bitiyor ya da en azından benim ki öyle. sanırım değiştirmek en iyisi. bir de şu bütçemi bir ayarlayabilsem....
@candogan62 lg bulaşık makinelerini inceledim kendi segmentideki ürünlerle arasında pek bir fiyat farkı yok açıkçası. aynı özellikteki ürünler marka gözetmeksizin aşağı yukarı aynı fiyattalar. sizin pahalı bulduğunuz, o özelliklere göre ücreti fazla dediğiniz bir model var mı?

​Forumun kuruluş amaçlarının başında doğru bilgilerin ticari menfaat gözetilmeden tartışılarak toplumla paylaşmaktır.

Bu forumda hiçbir bilgi ticari çıkar maksadıyla verilemez(gizli reklam)yapılamaz.

Aynı firmada çalışan bazı üyeler kendi aralarında soru cevap tarzında ürün reklamı ,tanıtımı yapmaya rakip firmaları yetersiz gibi göstermeye çalışıyorlar.

Bu forum teknik paylaşım formudur belli markaların tanıtım alanı değildir .

Bu tarz yazışmalar devam ederse başka bir uyarıya gerek duyulmaksızın silinecektir.

Konu kilitlidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri