Bulaşık Makinesi Deterjan Almama Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sezercan Bey bilgilendirme için teşekkürler..

10 kişiden neredeyse 1 müşteride bu sorunla karşılaşılıyor..

merhabalar,
genel olarak tüm marka ve model bulaşık yıkama makinelerinin diğer tüm ürünlerde olduğu gibi temizliğe ve bakıma ihtiyacı vardır.Görülen şikayetlerin genel olarak temelinde makinalarınızın su dolaşım sistemlerinin kirli olduğu yatmaktadır.Öncelikle
bulaşık makineleri su dolaşım ve gövde içi temizlikleri için önerilen ve üretilen temizleyicilerle ön bakımı yapmalısınız.
bulaşıkların üzerinde kalan kayganımsı yapı parlatıcı kaynaklı olabilir ancak özellikle cam bardaklarınızda gökkuşağı şeklinde renklenmede beraberinde sizi rahatsız eder.şayetki puslanma varsa parlatıcı miktarı azdır.deterjanın ise hazneden inmeme
sebebi genelde bulaşık dizerken suyun önünü kapamaktan dolayı yaşanmaktadır.eğer üst sepet hareketli ise aşağıda olduğunda
kapağın açılmamasına sebeptir.eğerki makina normalden az su alıyorsada yine deterjanla alakalı sorunlar ortaya çıkar.bizim tavsiyemiz sıvı deterjan değildir.normal toz deterjan ve parlatıcının ayrı ayrı kullanılmasıdır.tuz ise çok önemlidir ne tür deterjan kullanılırsa kullanılsın reçine gurubunun sağlıklı kalabilmesi için tuz kesinlikle şarttır.eğer yinede tablet deterjan kullanma tarafındaysanız tableti direk çatal kaşık bıçak sepetinin içine atın ve yıkamanızı öyle yapın sorun yaşamazsınız.
yıkayıcıların genelinin öncelikle kendi içlerinin temiz olması şarttır.

kolay gelsin

bilgilendirme için teşekkürler ancak deterjanı direkt çatal sepetinin içine atmak onun zamanından önce erimesine sebep olmaz mı?

Tuzu muhakkak kullanıyorum. Ama bir servis çağırmayı düşünüyorum. Çok sıkıldım doğrusu her bardağı ve tabağı ayrı ayrı kontrol etmekten.. Bazen aynı bulaşığı 2 kere yıkıyorum...:(

10 kişiden neredeyse 1 müşteride bu sorunla karşılaşılıyor..

yalnız bu büyük bir rakam...

Tuzu muhakkak kullanıyorum. Ama bir servis çağırmayı düşünüyorum. Çok sıkıldım doğrusu her bardağı ve tabağı ayrı ayrı kontrol etmekten.. Bazen aynı bulaşığı 2 kere yıkıyorum...:(

kafanızın attığı durumda makineyi değiştirin bence :) sanırım ben de öyle yapacağım... onun ufak tefek dertlerinle uğraşacağıma toptan konuyu hallederim sanırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
kafanızın attığı durumda makineyi değiştirin bence :) sanırım ben de öyle yapacağım... onun ufak tefek dertlerinle uğraşacağıma toptan konuyu hallederim sanırım

Cidden çok canım sıkılıyor.. Makineyi değiştirmeme az kaldı.. Servis çağırmayı düşünüyorum. Servis gelsin baksın tamir olmazsa başka bir makine satın alacağım.

Cidden çok canım sıkılıyor.. Makineyi değiştirmeme az kaldı.. Servis çağırmayı düşünüyorum. Servis gelsin baksın tamir olmazsa başka bir makine satın alacağım.

bence de zaten öyle güzel modeller çıkarttı ki markalar... iyice araştırıp hem çok fonksiyonlu hem de uygun fiyatlı ürün bulunabilir. ne de olsa piyasada bu kadar rekabet varken çok zor olmasa gerek...

bence de zaten öyle güzel modeller çıkarttı ki markalar... iyice araştırıp hem çok fonksiyonlu hem de uygun fiyatlı ürün bulunabilir. ne de olsa piyasada bu kadar rekabet varken çok zor olmasa gerek...

Çok rekabet var ama o kadar çok marka ve model var ki onların arasından seçim yapamıyor insan..

Hunisiz deli çok iyi olur. Ben çok kararsız birisiyim. Zor alışveriş yaparım ki böyle pahalı bir makineyi satın alırken herşey daha da zor oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,271
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri