Bulaşık Makinasında Yüzde Elli Tasarruf

bulaşık makinasının su girişini güneş enerjisinden alırsak elektirikden yüzde elli kar ederiz

ya su cok sıcak gelirse ne yapacagız? bunu bence o makinaları yapan mühendisler coktan düşünmüşlerdir :) bulasık makinalarının hepsi tek su girişli cünkü

Bazı bulaşık makinelerine 60'C ye kadar sıcak su bağlanabiliyor. Kullanma kılavuzunda belirtilmiş durumda.

%50 tam net bir değer diyemeyiz, modele göre değişir. Örneğin günümüzdeki A+ modellerde sıcak su kaynağıyla kullanma durumunda tasarruf %20 civarında oluyor.

Sıcak su kaynağı varsa elbette bağlamak iyi olur. Yalnız bu durumda uzun yıkama programları seçilmelidir, aksi taktirde yıkama performansında kötüleşmeler veya deterjan erimemesi gibi durumlar oluşabilir.

güneş enerji sisteminin masrafını hesaplarsak %50 tasaruf çok uzun zamanda sağlanabilir.

bulaşık makinesine aniden 60 derece sıcak su verirsek ne olur acaba.yemekler ateşte piştiğine göre sıcak suyu görünce tabaklardaki yemek artıkları pişerek yapışıp kalmazmı.belkide çift ventil kullanarak sıcak ve soğuk suyu ılıştırarak elektrik tasarrufu sağlanabilir.doğruları bulmak için konuları tartışmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

60 derece sıcak su da bulaşık neden pişip kalsın ki. yemeğin o bulaşuk üzerinde pişme derecesi 100 dereceden fazla. 60 derece sadece bulaşık artığının ve kirlerin gevşemesini sağlar. bu sebepten zaten sıcaklığa ihtiyaç yokmu. aniden 60 derece vermeniz yada suyun sıcaklığının yavaş yavaş 60 dereceye çıkarmanız pek bi tasarruf sağlamıyacaktır. ki zaten çift su girişli bulaşık makineleri var. şuanki ürünler zaten yeteri kadar tasarruflu .ama söylediğiniz aniden 60 derece su vermek pek mantıklı gelmedi

bunun cok mantıklı oldugunu dusunmuyorum cunkı guneş enerjılerındekı su yazın 100 derecenın ustune cıkıyor kaldıkı 60 derceye kadar bağlana bılır denıyo 60 derece ayarlanma sansı yokkı gelen suyun yanı mantıklı dııl çıft gırıslı bır makına uretılırse o zaman çözulur sadece sıcak suya baglamak bulasık makınasında hasara yol aca bılıcenı dusunuyorum ...........

dostlar yıkamada fikir belki düşünülebilir ama yıkama bitip durulamaya gectiğinde suyun önce soğuk olması gerekmiyormu deterjanın çözülebilmesi için?
ellerimi bazen deterjanlayıp sıcak su ile yıkadığımda kirler çıkıyor çıkmasınada o elimdeki kayganlık bir türlü gitmiyor soğuk su ile o hissi
kaybediyorum örnek vermek gerekirsek...
bulaşıkta sıcak su almak pekte yararlı değil diye düşünüyorum..
sevgiler
saygılar

topik-150x150.jpg

bu topic hem çamaşır makinesinde hem bulaşık makinesinde tasarruf sağlıyor(muş) biz de denedik tasarruf şu şekilde oluyor
makinenin sıcaklık ayarını düşürerek yıkıyorsunuz ve deterjan oranını azaltarak ve topic özelliğinde manyetik etki olduğundan makinedeki suyun kirecine etkiederek suyu daha uygun hale getiriyor bu sayede çamaşırlar Şebeke suyundan daha temiz ve yumuşa bir su ile yıkandığından daha temiz yıkanıyor bu bulaşıklar içinde geçerli(y)miş satın aldığınızda anlatıldığı kadar değilde maksimum % 20 etki gösteriyor.

Düşünce güzel ama uygulamada nasıl olur acaba merak ettim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri