BULAŞIK MAKİNALARI

VOLKANN78

Üye
bulaşık makinalarının bazen bardakları çizdiği görülmüştür nedenleri ne olabilir tecrübesi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Yanlış deterjan kullanımı ve Yanlış su sertlik ayarı. Hem tuz kullanıyor hem 3ü1 arada deterjan kullanıyor iseniz Makina içindeki suyun aşırı yumuşamasından dolayı kaynaklanıyor. Aşırı yumuşak suz cam bulaşıkların yüzündeki kaplamaya zarar verip çizebiliyor. Öncelikle kullandığınız suyun su sertliğini bilmek gerekir. Buna göre Makinanızda Su sertlik ayarı yapılması lazım. 3ü1 arada deterjanlı şiddetle tavsiye etmem. Normal classic tablet veya toz deterjan kullanın. ve Tuzunuzu ayrıyetten koyun. 3ü1 arada deterjan kullanmıyorsanız Ürünün kullanma klavuzuna bakıp su sertlik ayarını düşürün..

sevgili dostum.
hiç bir bulaşık makinası bardak çizmez?!!!
sizin çizildiği tabiri ile bahsettiğiniz olay o bardağın hem elde hemde bulaşık makinasında yıkanması ile çiziklerin görünür hale gelmesidir..
şöyleki:elde sünger ile yıkanan bardaklar zaman içerisinde cam bardağın yüzeyindeki film tabakasını bardağa parelel bir şekilde hasarlandırması ve o bardağın bulaşıkmakinasında kimyasal maddelerle yıkanması sonucunda gözle görülür hale gelen dairesel çiziklerdir....
sizin o bardakları şöyle bir incelerseniz çiziklerin hep dairesel olduğunu görürsünüz halbuki bulaşık makinası direk alttaki pervaneden su püskürme yöntemi ile çalıştığından o çiziklerinde bardak ta düz çizikler oluşturması gerekmektedir...
son olarak yukarıda arkadaşaların da bahsettiği gibi tuzun makine içine konulurken taşması deterjanın bayat olmasıda olası diğer yan etkilerden dir..

Bulaşıklar birbirine çok temas edicek sekilde yerleştirilir ise bulaşıklar makinada çizilir.Sirkülasyon pompasından gelen başınclı su yıkama haznesindeki bulaşıkların birbirine yıkama süresince sürtünmesini sağlar ve çizikler ortaya çıkar uzun süre agzı açık kalmış tuz ve deterjanlarda bulaşıkları çizmekde

sevgili dostum.
hiç bir bulaşık makinası bardak çizmez?!!!
sizin çizildiği tabiri ile bahsettiğiniz olay o bardağın hem elde hemde bulaşık makinasında yıkanması ile çiziklerin görünür hale gelmesidir..
şöyleki:elde sünger ile yıkanan bardaklar zaman içerisinde cam bardağın yüzeyindeki film tabakasını bardağa parelel bir şekilde hasarlandırması ve o bardağın bulaşıkmakinasında kimyasal maddelerle yıkanması sonucunda gözle görülür hale gelen dairesel çiziklerdir....
sizin o bardakları şöyle bir incelerseniz çiziklerin hep dairesel olduğunu görürsünüz halbuki bulaşık makinası direk alttaki pervaneden su püskürme yöntemi ile çalıştığından o çiziklerinde bardak ta düz çizikler oluşturması gerekmektedir...
son olarak yukarıda arkadaşaların da bahsettiği gibi tuzun makine içine konulurken taşması deterjanın bayat olmasıda olası diğer yan etkilerden dir..

Ustam sizin bahsettiğiniz zayıf bir etken. Bu sorunun asıl kaynağı aşırı yumuşak sudan kaynaklı. Bulaşık makinesinde ideal su sertliği 6dH civarındadır. Yüksek tuz dozajı veya kombine tabletlerle birlikte tuz kullanımı bulaşıklarda korozyona neden olur.(geri dönüşü olmayan beyazlama ve çizikler)Bunun yanında toz deterjanı da tavsiye etmiyorum ben. Geç çözüldüğünden püskürtme sistemine çabuk katılıp çizilmeye katkıda bulunabilir. Tablet ise düştüğü alanda direkt çözünür.

Ben tavsiyem ise cihazın tuz-parlatıcı ayarlarını kapatarak bu malzemeleri hiç eklememek. Deterjan olarak da tuz ve parlatıcı etkisi içeren kombine tablet kullanmanızdır. Ekonomik ve uzun programlarda en iyi sonucu bunlar veriyor.

Sizin kullanmış olduğunuz Şebeke su sertliğini ölçmeden kesin bişey söylemek yanlış olur.

Sanırım faydalı olacak makinayı alınca :)

kulanılan deterjan ve onun gibi katı maddeler. en iyisi sıvı deterjan kullanmak olacak.

sıvı deterjanda sorununuza çözül olmayabilir.doğru su sertlik ayarı yapmanız gerekir

kayseride su kreçli değil diyor servis elemanları ama evdeki çaydanlık 2 günde kreç bağlıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri