Buck-boost entegresi

gırıse 1000 mıkrofarad bır tane kondansator koymus olsaydınız randımanlı olurdu yaptıgınız devreyı tam bılemedıgımden bu yorumu yapıyorum kolay gelsın bazı sorunlar cok basıt sekılde cozulebılıyor gordugunuz gıbı

DC girişli bir 7805 li devrenin girişine isterseni birkaç faradlık kondansatör koysanızda çalışma şekli daha iyi olmaz. Çünkü 78serisi voltaj entegreleri seri regülatör tipidir ve verimsizdirler.

arkadaşlar bende buck ve bost devresinin birlikte olduğu bir devre yapıcam yardımlarınızı bekliyorum şemalar olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

kaç voltu kaç volt' a ve limitler nedir. bu bilgiler gerekli. kendi yaptığım devre var ancak ticari bir ürün olduğundan devreyi paylaşamıyacam ancak sizi yönlendirebilirim.

Arkadaşlar benim buck - boost devresi tasarlamam lazım bunu konu hakkında hiç bir bilgim yok bana devremin özelikleri giriş gerilimi : 3- 13 V çıkış gerilimi : 12 V olucak çıkış akım değeri önemli değil sadece 3- 13 v giriş gerlimlerini her zaman 12 v sabitlesin yeterli eğer bu konu hakkında bilgi sahibi iseniz yardımcı olursanız sevinirim devre şeması olursa çok ii olur yardımlarınızı bekliyorum....

güneş paneli ne kadar akım veriyorki ziyan olur 7805 ile gücün yarısı

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,334
Son üye
caner3434
Geri