Bu virüsten kurtarın beni

Genç arkadaş teşekkür ederim.Söylediklerinizi yaptım.Önce virüs tarama programlarını güncelledim sonra sistem geri yüklemeyi kapattım.Bilgisayarı güvenli modda açıp bu virüsü sildim ama normal açıp tarama yaptığımda yine karşılaştım.Bu trojanla yaşayacagız sanırım
bunun bana ne zararı olur bilgilerime dışardan ulaşılabilirmi bunun hakkında bilginiz varmı

combofix ve dracula virüs temizleyiciyi teminedip çalıştırınız. dracula virüs temizleyicisi bilgisayarınıza bulaşan trojanların değiştrdiği paylaşım ayarlarını eski haline getirerek bilgisayarınıza uzaktan erişilmesini engeller ve casus yazılımlardan tanıdıklarını siler. combofix de msdosda casuss yazılımları bulur ve sormaksızın siler. Önce draculayı yükleyip eksiksiz tarama yaptırınız. dahasonra combofixe çift tıkladığınızda bilgisayarı msdos ta
tarayıp virüsü birdaha geri gelmemek üzere silecektir. yalnız bu işlemleri yaparken. sisteminizi yedeklemelisiniz. ayrıca çalışan diğer programları kapamalı ve elinizdeki bütün çıkarıla bilir disklerinizi blgisayara takmalısınız.
ve tabi tüm bu işlemleri yaparken mevcut virüs programınızı devre dışı bırakmalısınız. :)

arkadaş bende bir ara böyle dei gibi uğraşıyodum ama ; ne virüs programları nede bişi
sadece combo fix diye bir uygulama var onu çalıştırıyorum pcde
ne varsa systemde ne bozukluk varsa hepsini tamir ediyo
detaylı anlatayım
mesela benim pcde görev yönetici açılöıyodu disk birleştirici açılmıyo regedit açılmıyo sağ click açılmıyo bilgisayarıma masaüstünden girwemiyodum herhangi bir program açamıyodum ama bu programla hepsi halloldu bir şekilde bana ulaş atayım

Bak şimdi aklıma ne geldi.Antivirüs programın bu virüsün nerede saklandığını söylüyordur.MiniXP diye bir şey var.Şey diyorum,çünkü tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.Sanırım,dos ortamında pcyi açan,XP arayüzüne benzer bir arayüzü olan bir şey(program ya da işletim sistemi) bunun bir cdsi var.Bununla pcyi açıyorsunuz.Ve bilgisayarın içinde ne var ne yok görüyorsunuz.Gizli dosyaları da.Hem de bizim gizli dosyaları göster dediğimiz aman bile görülemeyen gizli dosyaları.Bununla pcyi açtıktan sonra,dikkatlice,windowsu göçertmeyecek şekilde,virüsleri el ile silebilirsiniz.Bu yöntemle,usb harddiskiniz varsa,kurtarılamayan pclerde,bilgileri de kurtarabilirsiniz.Yani harici harddiske aktararak.Tabii bu duurmda virüsü de taşıma tehlikesi var.Bence siz bu işi mini xp ile yapın.Benim gibi beceriksiz değilseniz,kurtulursunuz.Benim bu tarz denemelerimde genelde pc çöküyor :D

Minixp'yle Söylediqin Şeylerden Doqru Olanların Yanında Eksik Bildiqin Birşeyde Var Gizli Klasörleri Göster Sadece Normal Gizlenen Dosyaları Gösterir Bunun Dışındaki Gizlenip Göremediklerimiz Windows Xp'nin System Dosyalarıdır Onuda Zaten Gene Bize Bırakılmış Bunları Programsızda Görebiliyoruz Hatta Gerekli Ayarlar Yapılırsa Elimizlede Siliyoruz Bunu Bilen Biri Minixp Açılıncaya Kadar Zaten Siler Silmek İstediqini.

combofix ve dracula virüs temizleyiciyi teminedip çalıştırınız. dracula virüs temizleyicisi bilgisayarınıza bulaşan trojanların değiştrdiği paylaşım ayarlarını eski haline getirerek bilgisayarınıza uzaktan erişilmesini engeller ve casus yazılımlardan tanıdıklarını siler. combofix de msdosda casuss yazılımları bulur ve sormaksızın siler. Önce draculayı yükleyip eksiksiz tarama yaptırınız. dahasonra combofixe çift tıkladığınızda bilgisayarı msdos ta
tarayıp virüsü birdaha geri gelmemek üzere silecektir. yalnız bu işlemleri yaparken. sisteminizi yedeklemelisiniz. ayrıca çalışan diğer programları kapamalı ve elinizdeki bütün çıkarıla bilir disklerinizi blgisayara takmalısınız.
ve tabi tüm bu işlemleri yaparken mevcut virüs programınızı devre dışı bırakmalısınız. :)

Amma Çok Şey Yapmalıymışız :D Bilgi İçin Thanks

arkadaşım benim başımada böyle bir şey geldiii. bir türlü silemiyordum vürüsü.. bende formattatıp kurtulmuştummmm.

sizin işiniz kolay olmuş evdeki desktop bilgisayarıma öyle bir icat girdiki allah muhafaza
W32/SalityAA bir şeytan bilgisayara antivirüs programını yüklettirmiyor bilgisayarı güvenli modda açtırmıyor 6 kez format atmama rağmen banamısın demedi en son çareyi low-level-formatta bulacağıma inanıyorum onuda gündüz deneyeceğim inşallah HDD fabrikadan çıkmış gibicesine oluyormuş bir kusuru var HDD elden gidebilirmiş ben gözden çıkardım zaten öylede böylede gidecek bişeler + bu virüslerin garip bir özelliği daha varmış pc internete bağlandığında nette ne var ne yok zararlı üzerine çekmekteymiş araştırmalarım bu bilgilere götürdü beni + böyle bir virüs bilgisayarınızda varsa herhangi bir bellek ile data transferi yapmayın arkadaşım yaptı ve onunda başı belada şu an...

merhaba
nod 32 programını önermiştim bir başka arkadaşa şuan güncel virüsleri tanımakta üstüne yok. kaspersky iyi ama güncel virüslerde biraz gecikmeli davranıyor.
nod 32 ve birde güvenlik duvarı yazılımı defenderi pc ne kur.

NOD 32 Antivirüs

Windows Defender

Son düzenleme:
aslında kesin çözüm formatlama...bilgilerini yedekle..formatı at.ardından avast antivirüs programını kur.bak keyfine....ayrıca avastın sitesine girip ev sürümü şifresinide ücretsiz alabilirsin.

MiniXP yi TNC-TR - Anasayfa adresinden formlarda aratarak bulabilirsiniz. Bu arada MiniXP cd den çalışan bir xp. Kurtarma ve ghost ve bir çok araç bünyesinde barındırıyor. Benim baya işime yaradı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,166
Son üye
oygg

Yeni konular

Geri