Bu virüsten kurtarın beni

proxsima35

Üye
Bilğisayarımda halen yüklü norton antivirüs programı kullanıyorum.Removel It isminde bir virüs tarama programı var bunu kullandıgımda Win 32 Trojan Mdrop BQE isminde bir virüs buluyor ama temizlemiyor. Bu trojan virüsü hakıkında bilgisi olanlar yardım etsin lütfen...

Bu şey virüs değil,trojan.Superantispyware isimli bir program var.Gezginler.com sitesinde var sanırım.Ücretsiz.Onunla denemenizi öneririm.Bir de imkanınız varsa,kaspersky nin türkçe sitesi var.Oradan deneme sürümünü çekip,ayarlarını yüksek seviyeye alıp onunla deneyin.Yanlız bu yazdıklarımı kesin çözüm olarak düşünmeyin.Ben o virüsü ya da trojanı hiç görmedim.Belki de yazdıklarım çözüm değildir.Ama ben olsam öyle yapardım.
Düzeltme:Biraz araştırma yaptım.Kaspersky bu virüsü bulamıyormuş,boşuna uğraşmayın :)

Son düzenleme:
Superantispyware programını indirip denedim ama sonuca ulaşamadım.İnternetten de takip ediyorum nasıl çözüleceğini bir sonuca ulaşırsam buradan yazarım.Yardımınız için teşşekkür ederim.Herhangi bir bilgiye ulaşanlar yazsın lütfen...

ustam sana panda2009 u öneririm ama devamlı kullanma sadece arada bir bilgisayarına kur tüm bilgisayarı taramadan geçir sonra programı kaldır çünkü bazen bilgisayarı kasıyor devamlı kullnacaksanda devamlı hazırda nod32 yi tut fakat pandayı kuracağın zaman nod32 yi kaldırmalısın

daha kolay olması için panda2009 un setupunu belgelerimde devamlı beklet arada bir kur temizliğini yap sonra kaldır

Bak şimdi aklıma ne geldi.Antivirüs programın bu virüsün nerede saklandığını söylüyordur.MiniXP diye bir şey var.Şey diyorum,çünkü tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.Sanırım,dos ortamında pcyi açan,XP arayüzüne benzer bir arayüzü olan bir şey(program ya da işletim sistemi) bunun bir cdsi var.Bununla pcyi açıyorsunuz.Ve bilgisayarın içinde ne var ne yok görüyorsunuz.Gizli dosyaları da.Hem de bizim gizli dosyaları göster dediğimiz aman bile görülemeyen gizli dosyaları.Bununla pcyi açtıktan sonra,dikkatlice,windowsu göçertmeyecek şekilde,virüsleri el ile silebilirsiniz.Bu yöntemle,usb harddiskiniz varsa,kurtarılamayan pclerde,bilgileri de kurtarabilirsiniz.Yani harici harddiske aktararak.Tabii bu duurmda virüsü de taşıma tehlikesi var.Bence siz bu işi mini xp ile yapın.Benim gibi beceriksiz değilseniz,kurtulursunuz.Benim bu tarz denemelerimde genelde pc çöküyor :D

Bana arkadaşım modifiyeli bir xp cdsi vermişti.Onun içinde bir çok programla beraber vardı.Ben oradan buldum.İnternette araa yaptırırsanız siz de bulabilirsiniz.

Yardımlarınız için teşekkür etmek isterim.Yazdıklarınızı denemeye çalışıcagım.Bu arada bi konuyu paylaşmak isterim. ''one care.com'' sitesinden güvenlik kısmını tıkladım burada bilgisayar üzerindeki zararlı ve casus yazılımları tesbit ediyor.Bazılarını siliyorda sonuçta bilgisayarınızın ğüvenlik açığını varsa bulup listeliyor.Tavsiye ederim ama bir saaten fazla sürüyor.Bu trojan ı tesbit eden program Removel IT taramam sonucunda win 32 trojan mdrop bqe yazıyor.'''Açıklamasında windows\system32\scrrntr.dll''' yazıyor.Bu trojanı
ad-aware ve norton antivirüs programlarının bulamaması şaşırttı.Bu program silmesine ragmen her taramada çıkmasına bir anlam veremedim.Sonunda ya üst sürüme para bayılıp deneyeceğiz yada format atacağım.Şu an bilgisayarı kullanırken bir sorun yaratmadı ama ne zarar veriyor onuda bilmiyorum.

...Bu trojanı ad-aware ve norton antivirüs programlarının bulamaması şaşırttı. Bu program silmesine ragmen her taramada çıkmasına bir anlam veremedim...

Bazi virüs/truva atları kendilerini sistem geri yüklemeye de kaydediyormuş. Benim de başıma gelmişti. Bir türlü silememiştim. Araştırmalarım sonucu bir program bulmuştum (Daha sonraki formatlarda o da gitti. Halen aramaktayım onu.)
İlk önce sistem geri yüklemeyi kapatıyorduk.
Sonra bilgisayarı güvenli modda açıp tarama yapıyorduk.
Mevcut antiwirüs/antispyware programlarınla (en güncel halleriyle) bir de bu şekilde dene. Belki çözüm olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri