bu fiyatlar nasıl fiyatlar?

Bu fiyatlarla yapsa yapsa sadece arabasına gaz şarzı yapar tamponunu montaj eder bunun gibi piyasada kıytırık birçok üç kağıtcı varki anlatamayız önüne gelen klimacı sorsan klimanın pervanesi dönmüyor diye vereceği ilk cevap gazı bitmiştir olacaktır kesin klimacıya arkadaş 80 tl ye iş yapıyorya ustaların kralı allah hepsinin belasını versin piyasayı öldürdüler

saygılarımla
merkez teknik;)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
neyse allah belalarını vermesinde ... işi bilenin işinede karışmasınlar... Şuda bir gerçek son kullanıcı bu tarz kişileri tanıyacakki benim ehil personelimin kıymeti bilinsin ve/veya artsın ....

Bu fiyatlarla yapsa yapsa sadece arabasına gaz şarzı yapar tamponunu montaj eder bunun gibi piyasada kıytırık birçok üç kağıtcı varki anlatamayız önüne gelen klimacı sorsan klimanın pervanesi dönmüyor diye vereceği ilk cevap gazı bitmiştir olacaktır kesin klimacıya arkadaş 80 tl ye iş yapıyorya ustaların kralı allah hepsinin belasını versin piyasayı öldürdüler

saygılarımla
merkez teknik;)
ağız bozmak yok sevgili oğuz
ağız bozmak yok....

arkadaşlar hangi işi yaparsak yapalım sağlam ve kaliteli yaptığımız zaman bize inanın farklı işler artarak geri dönüyor.Yani sağlam iş yapanı tercih ediyorlar ben adanadayım burda klimacı istemediğiniz kadar var.İster istemez kalitenizi ortaya koymalısınız. Bunu başardığınız zaman müşteriniz hiç azalmaz artar.Hakkınız neyse onu almak önemli aç gözlülük bir yere kadar insanı götürür.Dürüstlük esastır.

Dürüst olan kazanır arkadaşlar en azından hizmet verdiğini müşterileri kendinize bağlamış olursunuz.

merkezteknik arkadaşın ifadesi hariç hepinizin yorumlarına katılıyorum ve bende bir şey eklemek istiyorum şimdi bütün suç acaba bu fiyatlara iş yaptıranlarınmı firmalar ak kaşıkmı bir firmanın servislik için istediği şartlara bakın en az 25 m2 servis alanı ve en az 15 m2 büro alanı olacak ve mülk olacak yani kira olmaz gerekli olan bütün aletler tse belgeli olacak büro için bir sekreter bilgisayar internet fak vs olacak en az 3 yaşında olmak şartıyla 2 adet servis aracı olacak ve en can alıcı nokta 100.000tl bankada hiç dokunamayacağın paran yani teminatın olacak gelde para kazan servislerin çok pahalı fiyatlar vermesi bundan kaynaklanıyor bence birde bu servislerde çalışan ustalar düşük maaş çalışma zamanlarının esnekliği vede yoruculuğundan dolayı servisten ayrılıp sizin dediğiniz 200tl lik çantaları ellerine alıp piyasadan iş kapmaya çalışıyorlar bence bu kişileri bu ithamlardan ayırmanınz gerekiyor sonuçta ucuz iş yapanların çoğu bu şekilde çalışanlar yani bilgisiz değiller paraları olmadığı için servis açamıyorlar birkaç kişi birleşip ancak özel servislik yapabiliyorlar
birde eskiden firmalar yedek parçayı sadece yetkili servislere verirken şimdi herkes alabiliyor televizyon tamircisinde bile x marka klimanın kartını bulmak mümkün
gelelim Bakım işine gerçekten tam anlamıyla bir bakım yapmak emek ister zaman ister ve bunun karşılığıda bu oranda artar şu anda su tesisatçısı elektrik ustası bile bakım yapıyor bunun nedeni klima temizleme sıvısını (albright) çok rahatlıkla piyasadan alabilmesi bence.Bunun önüne geçilirse bence çözüm azda olsa sağlanır bu demontaj içinde geçerli bakır boruyu hırdavatçı bile satıyor e böyle olursa elinden biraz iş gelen kişi tabikide montaj yapar bakım yapar hemde bu fiyatlara bence nasıl belgesi olmayana gaz satılamıyorsa boruda satılmasın asitde ancak bu şekilde biraz çözüm sağlanmış olur aklıma şimdilk bunlar geldi daha sonra tekrar yorumlara göre yazabilirim

eklemeyi unuttuğum bir şey geldi aklıma forumları okurken her soruya ayrıntılı bir şekilde cevap verildiğini gördüm yani arkadaş sormuş klima gazı nasıl toplanır vakum nasıl yapılır klima montajı nasıl yapılır cevaplara bakıyorumda eli anahtar tutan herkesin kolaylıkla yapacağı şekilde maddeler halinde tartışarak yazılmış yani gelde servise 150tl demontaj yada 60 tl bakım 80tl şarz ücreti öde enayimi vatandaş girer foruma maddeler halinde hepsi yazıyor kendi işini kendi yapar yada başkasının işini yapar yarı fiyata. sizde dizinizi döversiniz iş yok diye ben elektrikçiyim ama klimalara karşı merakım var vede çok istekli olmama rağmen kendi klimam hariç eş dost çagırsa bile bilmeme rağmen gitmiyorum servi çağır diyorum tamam burası bilgi paylaşım sitesi ama bunu ticari amaçla kullanan kişiler var ve bunlar hep olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri