bu eleman nedir acaba ?

fg-4 gün ışıgı termik röle 1 adet role 1 adet göz olrak satılır siz röleyi sayaç kutusuna yada uygun bir yere tabilirsiniz gözü ise direk ısık almayacak mesela far ışığı vurmayacak her hangi bir alana takabilirsiniz gözü takmadan önce beyaz bir plastik vardır dış hava sartlarına uygundur bunun etrafına siyah izole bant ile üstü acık kalacak şekilde sararsanız daha uygun olur yoksa az bir şey karanlık algılarsa yanar

bu sistemede zaman ayar saati takılabilir biz su şekilde yapıyorduk mesela tabela aydınlatmasına fg-4 takıyorduk müsterim ise gece 12 1 gibi sonsün o saatten sonra yanmasına gerek yok diyor bizde fg4 ile yakıyoruz gece 01 de zaman rölesi kapatıyor bu şekilde daha fazla tasarruf saglanıyor

ikininde fiyatları çok makuldur bence böyle bir sistem düşünün tabiki çevre aydınlatması ise o zaman bütün gece aydınlanması gerekir zaman fölesine ihtiyacınız yok

birde zaman röleleri 400 waat gücündedir çıkışınız daha fazla ise bir kontaktör kullanmanızda fayda var

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kardeş elimde alıpta kullanmadıgım 2 adet sensörlü tavana monteli armatür tip zaman röleli lamba var istersen sana ücreti karşılıgı gönderebilirim hiç kullanmadım aldım alalı fazla oldu
teklifin için teşekkürler ancak benim kullanacağım bahçe armatürü benim için uygun değil

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,218
Kullanıcılar
450,005
Son üye
kubikey

Yeni konular

Geri