bu eleman nedir acaba ?

Arkadaşlar apartmanda dısarıdaki lambaları aksam ayarlanan saatte yakıp sabah ayarlana süre sonunda söndüren zaman rölesi tarzı bir devre elamanı var ancak bir sorun var bu parçada ayarlanan sürelerde yakıp söndürmüyor sanırım bozuldu yenisini alacağım ancak elemanın adını bilmiyorum yardımcı olursanız veya bunun yerine önerebileceğiniz başka bir yöntem varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ayrıca hava karardığında yansın aydınlandığın sönsün kışın erken kararır yazın geç gibi uğraşmak istemezseni fg-4 gün ışığı termik röle tavsiye edilir

ENTES / Fotosel Röleler / FG-4

ayrıca hava karardığında yansın aydınlandığın sönsün kışın erken kararır yazın geç gibi uğraşmak istemezseni fg-4 gün ışığı termik röle tavsiye edilir

ENTES / Fotosel Röleler / FG-4

bu süper olurdu ancak lambalar apartmanın dısında yani yağmura açık bu fotoseli dısarıya monte etmem uygun değil yine en iyisi aman saati gözüküyor fiyatları ne kadar acaba =?

aydınlatmada zaman rölesi mantıklı değıl bence zaten piyasadada fotosel röle kullanırlar genelde zaman rölesiyle havanın kararma suresıne gore ıkıde bır ayar gerekecek kimse uğraşmaz onunla

dediğim gibi dısarıya monte edebilceğim uygun bir yer yok önerilerinizi paylaşırsanız sevinirm

yalnız arastırmalarıma göre bunun gözü ayrı bir parça sanırım bu gözü kapının bir yerine monte etsem elemanıda panoya taksam sorun olmaz sanırm birde kontaktör falan deniliyor kontaktör kullanmak zorunlumu ben 3 lambayı yakacağım ama o lambaların kablolarını birbirine bağlasam sorun olmaz sanırım eğer illaki kontaktör gerekli ise kaç amperlik kontaktör almalıyım

Son düzenleme:
sayın ceryancı zaten o bahsettığın fotosel röle ayrıca fotosel (göz) olarak satılıyor gözü ıstedığın yere dışarda lamba işiği olmıcak yere monte eder kabloyla ıstedığın yere goturursun fotosel röle 7 amper çeker uç lambayı taşir yalnız araya kontaktor koyarsan yıllarca sorunsuz çalışır uzerınden akim geçeceğı için dedığın gıbı montajda ömrü kısa olur kısa derken enaz uç yıl çalışır
yalnız arastırmalarıma göre bunun gözü ayrı bir parça sanırım bu gözü kapının bir yerine monte etsem elemanıda panoya taksam sorun olmaz sanırm birde kontaktör falan deniliyor kontaktör kullanmak zorunlumu ben 3 lambayı yakacağım ama o lambaların kablolarını birbirine bağlasam sorun olmaz sanırım eğer illaki kontaktör gerekli ise kaç amperlik kontaktör almalıyım

Kardeş elimde alıpta kullanmadıgım 2 adet sensörlü tavana monteli armatür tip zaman röleli lamba var istersen sana ücreti karşılıgı gönderebilirim hiç kullanmadım aldım alalı fazla oldu

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri