BOSCH Ultimate Serie-6 batarya sorunu

Pillerin bir tanesi dolu 4 volt üzeri. Diğerlerinin gerilimi düşük.

Ben olsam önce tüm hücreleri ayrı ayrı disaridan 4.2 volta sarj edip denerdim.
Malesef olmadı. Düşük gerilimdeki 4 lion pilide dışarıdan şarj ettim. Hepsi 4 volt üzerinde. Dolu olan pili şarj etmedim ama şimdi 4,5 volt olarak ölçülüyor. Süpürgeye taktım kendi şarjınıda bağladım ama hiçbir ışık yanmıyor şarj olmuyor.Batarya çıkış voltajı 12,07 Volt ama 12 volt 0,30A PC fanını yine çalıştırmıyor. Fan hafif bir kıpırdıyor sonra duruyor. İlginç gerçekten.

Ekli dosyalar

• IMG_4574.JPG
    IMG_4574.JPG
    325.4 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Malesef olmadı. Düşük gerilimdeki 4 lion pilide dışarıdan şarj ettim. Hepsi 4 volt üzerinde. Dolu olan pili şarj etmedim ama şimdi 4,5 volt olarak ölçülüyor. Batarya çıkış voltajı 12,07 Volt ama 12 volt 0,30A fanı yine çalıştırmıyor. Fan hafif bir kıpırdıyor sonra duruyor. İlginç gerçekten.

Peki şimdi orjinal sarj aletine takip bir kaç dakika tuttunuz mu?

Bu durum değişmez ise sanırım çıkış mosfeti sorunlu gibi.

İkinci konu pillerin doğrudan kutularında bağlantı yapıp denediniz mi? Fan ile değilde daha güçlü bir halojen ampul ile deneyin piller tam kesin sağlam ise bms sorunludur. Bms den ikinci şüphem zaten pillerin balansi bozulmuş yani bms sorunlu gorunuyor.

Şimdi kendi şarjına taktım yarım saat beklerim ama şu ana kadar 5 dakika oldu süpürgenin üstünde şarj ışığı yanmıyor. Sanıyorum yeni bir batarya alınacak.:(

Ekli dosyalar

• IMG_4575.JPG
    IMG_4575.JPG
    252.9 KB · Görüntüleme: 2
Değerli forum arkadaşlarım bugün Bosch PBA 18V 2.5Ah W-B pil siparişim geldi. Süpürge sorunsuz çalışıyor. Eski bataryadaki 18650 pilleri herhangi bir proje için değerlendirebilirim. Yardımlarınız için Teşekkürler.
pil.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri