bosch no frost problem

merdali

Üye
Bosch marka buzdolabında rezistansın çalışmamasından dolayı derin dondurucu kısmında buzlanma oluyor ve dolabın alt kısmı soğutmuyor
servis kartlarda problem olduğunu söyledi
rezistansı direkt elektrikle denediğimde çalıştığını gördüm
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

dolabın fişini çekince buzlar eriyor 1 hafta sorunsuz çalışıyor sonra yine buzlanmadan dolayı alt kısım soğutmuyor

fan motoru milinde boşluk olabilir fan kasma yapar normal devrinin altında bir devirle dönebilir .
termistör açık devre kalmış olabilir rezinstans devreye girmemiştır.

ali ustama katılıyorum benim buzdolabıda bir yıl önce aynı sorunu yapmıştı sabahtan akşama kadar dolabın her tarafını didik didik etmiştim ama nafile sonra fan motoruna bi baktım boşluk var boşluğu alınca düzelmişti saygılar kolay gelsin

eğer resistans çalışıyorsa bozukluk % 90 bu parçadan....

Son düzenleme:
Merhaba

bosch marka buzdolabımın alt kısmı bir türlü soğutmuyor, kapılarını açarak beklettım 1-2 ay duzelıyor sonradan sıkıntı tekrar gidiyor. Bu konuda arkadaşlardan yardım edebilecek varmı..?

Teşekkür ederim

olsa olsa estantirik bobininden yapar,estantirik bobinine bakmanı tvsiye ederim

Bu konuda fazla bır bilgi ve tecrube sahıbı değilim estantırık bobıne dolabın nersinde olur ve neye benziyo.

sevgili arkadaşım bu mesajı yazan arkadaş otosanayi sitesinde oto elektirikçiliği yapıyordur büyük ihtimalle arkadaşın topu topu 5 mesajı var 3ayrı konuda verdiği cevap aynı...
ciddiye almamakta fayda var:D

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri