Bosch bulaşık makinesi suyu alıyor bekliyor tahliyeden geri bırakıyor

Heinsing

Üye
Arkadaşlar merhaba evdeki arızaları servis çağırmadan kendim uğraşarak yapıyorum fakat bu bulaşık makinesinin ne olduğunu çözemiyorum çalıştırıyorum su alıyor ortalama 30 sn sonra su ışığını yakıyor ama su almaya devam ediyor sonra bi 30 sn sonra suyu geri tahliyeden geri gönderiyor program başlamıyor. Ventilden yanı aquastoptan şüphelendim sonra su girişi baya var onun olmayacağını düşünüyorum. Su basıncım çok iyi bütün filtreleri temizledim reset attım yıkama motorumu yoksa sayaçmı arızalı acaba

Akış metre (su türbini) bozuk olabilir.
Bazı makinalarda 1 numaralı fotoğraftaki gibi ayrı parça halinde, bazı makinalarda da 2 numaralı fotoğraftaki gibi su cebi ile bütün olabiliyor. Sizin makinada 1 numaralı fotoğraftaki gibi olmalı. Su makinaya girerken akış metreyi çevirir. Akış metrenin pervanesinde mıktanıs bulunur bu mıktanıs reed anahtar yahut hall effect sensörün önünden her geçişinde ana karta bir sinyal gönderir. Makina kaç lt su aldığını bu sensör sayesinde anlar. Eğer bu sensör bozuksa makina su alma esnasında hata verir ve makina su boşaltıp durur. Akış metrenin ve kablolarının sağlamlık kontrolünü yapın. Eğer akış metre ve kablolarında sorun yoksa ana kartınız arızalanmış olabilir.
flwmtr.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri