bosch bulaşık makinesi suyu alıp boşaltıyor durmadan ammaaa....

ustalarım o kadar makine tamir etmeme ve aynı arızayı üç defadan fazla yapmama rağmen bi arıza geldiki ne yapıcağım konusunda inanın bi fikrim yok

gelelim konuya şimdi

bosch bulaşık makinesinin kartı arızalı üzerindeki entegrenin biri yanmış su almıyordu bende kartı tamir ettim taktım makine suyu alıp boşaltmaya başladı sonra hüsnü karadağ arkadaşımıza tel açtım durum böle böle diye oda kartı gönder yapalım dedi bende gönderdim kart geldi iyi hoş güzel amma velakin kartta müdahale yok benim gönderdiğim kart bana geri gelmiş yapıldı diyerek makine hala eskisi gibi suyu aldı ama sayaç görev görmüyo sayacı değiştirdim gene aynı ama su kaçağı yok kablolar sağlam tek tek ölçtüm soketler iyi durumda sayaç ıkıncı defa değişti swiçler elimde vardı değiştirdim ama gene aynı gene aynı şimdi makineye son bi defa şans vericem ama önerileriniz nelerdir

pompa sağlam
swiçler sağlam
sayaç değişti
wentil sağlam
motor tıkır tıkır çalışıyor
kablolar yerinde ve sağlam kopukluk yok
tuz kutusu ve deterjan gözü elemanlaı sağlam
tuş takımı sğlam çalışıyo
kafayı yemek üzereyim

sizden ricam lütfen bu arızayla karşılaşmıs ve sonuca ulaşmış yuzde yuz budur diyen ustalarım yazarsa sevinirim

sürekli su alıp boşaltıyor ise kart sayıcıdan gelen sinyalleri okumuyor demektir sayıcı saglam ise sayıcıdan karta giden kabloları kontrol edin kopukluk yada soketlerde temassızlık yok ise karttan başka seçenek kalmıyor...

TŞKLER USTAM BİRDHA BİR BAKAYIM KARTA PEKİ SÖYLE BİR SORUM OLUCAK ENTEGRELERDEN BİRİ DEĞİŞTİRDİM DEDİMYA MODEL FRKLILIĞI ETKİLERMİ BU ŞEKİLDE BOSCH ÇAMAŞIR MAKİNESİNDEN SÖKMÜŞTÜM

Bahsettiğiniz cihaz aqua stoplu ventil olan cok tuslu bir makinadansa büyük ihtimal islemcin gidik bana denk geldi bi kez karti komple degistirdim.

Su seviyede veya altında bulunan kopuk kontrol swich inde sorun olabilir kardesim

arkadaşlar bosch bulaşık makinesi su alıyor geri boşaltıyor süreklii ney olabilir arızası

sürekli su alıp boşaltıyor ise kart sayıcıdan gelen sinyalleri okumuyor demektir sayıcı saglam ise sayıcıdan karta giden kabloları kontrol edin kopukluk yada soketlerde temassızlık yok ise karttan başka seçenek kalmıyor...

usta bizim makinede de aynı sorun var sayıcı dediğiniz su türibünümü

Tabanında sızıntı var mı kontrol et.

Ustam peki kart cikisinda veya su turbunu sensorunun orada bir voltaj okuyacakmiyiz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri