bosch 24000 btu

selam klimam şu anda hava sıcaklığı 5 derecenin altında oldugu halde çalıştırınca 3 dakika çalışıp otamatik yapıyor normalde ortam ısısını yakalayana kadar çalışması lazım eskiden öyle idi şimdi bende kumandadan ıfeel fonksiyonunu devreye alıp çalıştırıyom bu yüzden otomatiği kumandaya göre yapıyor kartta sorunmu var tamir veya yazılım mümkünmü teşekürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kumandsnın pilleri zayıfladığında bu problemi yapabiliyor.pillerinde kaliteli alkalin pil olursa daha iyi görür.

kullanma klavuzunu tekrar okuyunuz cıhazınız hatalı değil

ali abi benim klima daha önceden çalıştırınca ayarladığım ısısıyı yakalayana kadar 15/20 dakika çalışıyordu şimdi çalışınca 3 dakika çalışıp duruyor önceden derecesini 30 alınca hiç durmazdı şimdi 3 dakikada bi otamatik yapıyor iç ünüte evap sensörünü evaptan çekip plastik kasa tarafına takınca 8 /10 dakika çalışıp otamatik yapıyor o yüzden kartta sorun mu var diyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkürler

otomatik derken defrost mu yapıyor otomatiğe mi geçiyor havalar aşırı doğuk olduğu için dış ünite karlanıyor bu sebepten defrost yapıyor olmasın otomatik yapıyorsa filtreleri kontrol etfiltre kirli ise evap aşırı derecede ısınıp buna zorluyor olabilir

otamatiğe geçiyor dış ünüte karlanıp defros olayı değil mesala dışarsı 5/7 derece civarında klimayı 28 gibi ayarda çalıştırıyom 3 dakika çalışınca sanki ortam ısınmış gibi otamatik yapıp duruyor döngülerini böyle devam edyor önceden ortam ısısını yakalayınca duryordu eönceden 30 dereceye alıp çalıştırınca bu havalarda 5/7 derecelerde hiç durmazdı şimdi 3 dakika sonra duruyor evap filitrelerini 3 ayda bir temizleyip bakımını yapıyorum yardımmınız için şimdiden teşekkürler.

sensörleri kontrol etmeni öneririm herhangi bir arıza falan vermiyorsa evap sensörünü ölç ya da elinde varsa yenisiyle değiştir sensör arızası olabilir yanlış ölçüm yaparsa bundan kaynaklanabilir

evap sensörü 12,7 klhom normal değerini veriyor dış ünüte sensörü de aynı klohom değeri veriyor başka neden olabilir gaz fazlasından olabilirmi alçak basınçta ölçünce 3,5/4 bar arsı değer alıyorum normal olması lazım teşekkürler

Arkadaş bende de bosch klima var ve aynı sorunla karşı karşıyayım. 23 C ye getirdiğim halde 19 C olduğunda duruyor idi iç ünite sensörünü değiştirdim ve problemim sona erdi. sende değiştir sorunun son bulsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri