Bobin sarma

namusait

Üye
Arkadaşlar elimde Bosch marka, Tofaş otomobilin ototomatık cam kaldırma krıkosunda calısan bır motor var. motoru actım içine baktım motorun bobın sarılan yerınde sarılmıs bobın cok az yanı o kanatların sadece 3 de 1 ine bobin sarılmıs ve kanatlrda bırsuru bos yer var bu bos yerlere tekrar aynı kalınlıkdakı kabloyla bobın sardırsam sonuc ne olur yanı motorun gucumu artar yoksa hem gucu hem hızımı artar yoksa hıc bı degısıklık olmazmı.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar elimde Bosch marka, Tofaş otomobilin ototomatık cam kaldırma krıkosunda calısan bır motor var. motoru actım içine baktım motorun bobın sarılan yerınde sarılmıs bobın cok az yanı o kanatların sadece 3 de 1 ine bobin sarılmıs ve kanatlrda bırsuru bos yer var bu bos yerlere tekrar aynı kalınlıkdakı kabloyla bobın sardırsam sonuc ne olur yanı motorun gucumu artar yoksa hem gucu hem hızımı artar yoksa hıc bı degısıklık olmazmı.

Şimdik üstadım sargıların çogalması direncin artması ve bunun akabinde gücün artıp aküden besleniyorsa şayet 12v gibi çekilen akmında artacağı demektir. Ama devir sayısının yani hızın artmasında gözle görülür çok fazla bir degişiklik olamaz. Bence bu imalatı yapıp bizide sonuçla ilgili bilgilendirirsen sevirim.Saygılar.

Kardes cevabın ıcın tsk bobın sardırma ısını ılk fırsatta yapacagım bunun ıcın sananıye gıtmen gerek. Aslında ben bu ıslemı yapınca gucun artacagı gıbı motor devrınnde artacagını dusunmustum ama neyse guclensın yeter :). bobını sardırınca sonucları sıze yazarım. Ya pekı bunn masrafı ne olur :)...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri