Black Decker 12 Volt Şarj Adaptörü ???

Valla hocam evde kullanmadığınız yakın değerdeki adaptörlerin içini açıp ac çıkışını ölçerek araştırabilirsiniz. Baktım da doğrudan o şekilde satılan göremedim ben. Ayrıca çalışırken ölçtünüz mü diye de şundan sordum. Bende 12 volt AC bir adaptör var. Çıkışını ölçtüğümde AC 14.95 volt veriyor. Belki 12 volt yazan bir trafo da işinizi görebilir. Fakat ölçmek gerek.

Elektrik elektronik bilginiz ne derece bilmiyorum ama trafonun yandığından emin misiniz? Kablolarda sorun olabiliyor bazen . Multimetre ile kontrol ettiniz mi ? Aşırı yük olmadığı sürece trafo kolay kolay yanmaz herhalde. Ki o yükü de aküyü yerleştirdiğiniz standın içindeki devre ayarlıyordur.

aküler 12v ile şarj edilmez. 14+v ile şarj edilir.
transformatör boyutu konusunda istediğiniz boyutta bulamazsınız. tavsiyem hazır şarj cihazı alıp şarj edin.
9716419166258.jpg

bunu fiyatı 23TL

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Valla hocam evde kullanmadığınız yakın değerdeki adaptörlerin içini açıp ac çıkışını ölçerek araştırabilirsiniz. Baktım da doğrudan o şekilde satılan göremedim ben. Ayrıca çalışırken ölçtünüz mü diye de şundan sordum. Bende 12 volt AC bir adaptör var. Çıkışını ölçtüğümde AC 14.95 volt veriyor. Belki 12 volt yazan bir trafo da işinizi görebilir. Fakat ölçmek gerek.

Elektrik elektronik bilginiz ne derece bilmiyorum ama trafonun yandığından emin misiniz? Kablolarda sorun olabiliyor bazen . Multimetre ile kontrol ettiniz mi ? Aşırı yük olmadığı sürece trafo kolay kolay yanmaz herhalde. Ki o yükü de aküyü yerleştirdiğiniz standın içindeki devre ayarlıyordur.

Trafonun direk çıkışını ölçtüm değer alamadım. Trafodan sonra çok bir şey yok zaten 1 direnç 4 diyot var.

Ekli dosyalar

• FormatFactoryIMG_20180621_203931.jpg
    FormatFactoryIMG_20180621_203931.jpg
    160.1 KB · Görüntüleme: 13
  • FormatFactoryIMG_20180621_203937.jpg
    FormatFactoryIMG_20180621_203937.jpg
    200.6 KB · Görüntüleme: 9
2x7,5 volt 3 veya 4 vat trafo alın (hangisi sığarsa) 15 volttan giriş yapın. Çok ısınırsa 1N4001 diyot seri bağlarsınız.

Acaba sorunu çözdünüz mü? Benimde aynı olay başıma geldi . Uygun adaptör vede trofo bulamadım. Aslında sorun çok küçük vede kolaylıkla trofa tamir olabilir. İçinde sadece bir drenc değişecek okadar

Acaba sorunu çözdünüz mü? Benimde aynı olay başıma geldi . Uygun adaptör vede trofo bulamadım. Aslında sorun çok küçük vede kolaylıkla trofa tamir olabilir. İçinde sadece bir drenc değişecek okadar
Umut vermis olmayayim da detayli net resimler atin bir bakalim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri