black decker 12v şarjlı matkap akü veya adaptör ile nasıl çalıştırabilirim

barikat34

Üye
arkadaşlar kusura bakmayın nereye yazacağımı bilmediğim için buraya yazıyorum.black decker 12v nicd pili kullanan matkabımın pilleri bitti yeni piller de pahalı pilin altında black decker a9252 england sl1 3yd .şarj adaptörünün altında sec:14.5v 220ma yazıyor.arkadaşlar bana şöyle olur böyle olur demenizden ziyade şu akü veya şu adaptörü alıp bağlayıp kullanabilirsiniz şeklinde link yazarsanız minnettar olurum çünkü matkabı kullanmam gerekiyo.şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
12 volt 7 amper akü veya 12 volt 30 amper led adaptörü ile kullanabilirsiniz. Artı ve eksiyi doğru bağlayın.

İşinizi görür fiyatı da uygun.

12 volt 7 amper akü veya 12 volt 30 amper led adaptörü ile kullanabilirsiniz. Artı ve eksiyi doğru bağlayın.
Sayın @kaygısız

Güç kaynağının (Adaptör) bu kadar yüksek amper gerektirmesinin sebebi motorun kalkışta çektiği akım mı?

Ayrıca bunun hesabı nasıl yapılıyor acaba? mesela 12v 3A ve 12v 5A değerlere sahip şarjlı vidalamalar için gerekli adaptörün değerleri nedir örneğin?

Şimdiden Teşekkür ederim.

arkadaşlar kusura bakmayın nereye yazacağımı bilmediğim için buraya yazıyorum.black decker 12v nicd pili kullanan matkabımın pilleri bitti yeni piller de pahalı pilin altında black decker a9252 england sl1 3yd .şarj adaptörünün altında sec:14.5v 220ma yazıyor.arkadaşlar bana şöyle olur böyle olur demenizden ziyade şu akü veya şu adaptörü alıp bağlayıp kullanabilirsiniz şeklinde link yazarsanız minnettar olurum çünkü matkabı kullanmam gerekiyo.şimdiden teşekkürler
Fahiş fiyattaki orjinal batarya(pil paketi) almak yerine, mevcut bataryanın içini aç. Puntalanmış piller olduğunu göreceksin. Bunlardan arızalı olanını gözle seçebilirsin. Ayırt edemezsen bütün pillerin teker teker ölçümünü yap. Pilin durumuna göre voltajı 0volta yakın seviyede olurlar. Yada tv anten kablosu gibi çevresinde örgü şeklinde kablo sarılı olan kablo tellerinden birini uzunca eline al ve pillerin hepsini teker teker kısa devre yap. Kablo hangi pillerde erimeyip kopmuyorsa pil bozuktur. Sonra pil grubu ile beraber bir pilciye git. Arızalı olanları değiltirmesini iste. Sakın lehimlerim diyerek değiştirme, piller lehim havyasından hoşlanmazlar.

Otomatik fotoselli kapı mekanizması montajı yaparken mevcut şarjlı matkabımın bataryası bir kapıyı bitirmeden bitiyor , ömrüde birkaç ay içinde son buluyordu. Bende motosiklet aküsünü kemerime asıp kablolarıda koluma birkaç tur dolayıp öyle kullanmıştım. Hem elimdeki ağırlık hafifledi hemde 10 tane kapıyı rahatça topluyırdum.

Sayın @kaygısız

Güç kaynağının (Adaptör) bu kadar yüksek amper gerektirmesinin sebebi motorun kalkışta çektiği akım mı?

Ayrıca bunun hesabı nasıl yapılıyor acaba? mesela 12v 3A ve 12v 5A değerlere sahip şarjlı vidalamalar için gerekli adaptörün değerleri nedir örneğin?

Şimdiden Teşekkür ederim.
Motorun kısa devre akımını karşılayacak güçte olması yeter şarttır.

@kaygısız Peki kısa devre akımını öğrenmenin yolu nedir?

Düzenleme; Motorun kısa devre akımı?

Son düzenleme:
Her pilin normal akımı ve birde maksimum verebileceği akım vardır.
Bu deşğğerler pilin teknik özelliklerinde yazar.

anasonic-samsung-lg-18650-piller__0897377194786691.jpg

• Beğen
Tepkiler: huh
Motorun kısa devre akımını nasıl öğreneceğiz, onu sormak istemiştim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri